TRWA REKRUTACJA DO PROJEKTU „BLIŻEJ KINA”

Data/Czas
 15/08/2019 - 10/09/2019
 Całodniowe


AUTORSKIEGO POMYSŁU TERESIŃSKIEGO OŚRODKA KULTURY

Projekt „Bliżej kina” jest najnowszym, autorskim przedsięwzięciem Teresińskiego Ośrodka Kultury. To propozycja sześciu weekendowych warsztatów z zakresu sztuki filmowej, podczas których ich uczestnicy zdobędą nowe umiejętności i zrealizują pod okiem profesjonalistów etiudę filmową. Zapisy rozpoczynają się od 15 sierpnia i trwają do 10 września.

            Uczestnicy, a będzie ich docelowo 50 (grupy od 2 do 10 osób), przejdą przez cały cykl produkcji filmowej. Przy realizacji projektu posiądą wiedzę i umiejętności niezbędne do stworzenia filmu. Poznają zasady tworzenia scenariusza oraz tajniki reżyserii, aktorstwa, montażu, podstaw filmowania i produkcji filmowej.

Warto rozpocząć przygodę z amatorskim filmowaniem. Nawet nie trzeba posiadać kamery, wystarczy sięgnąć po telefon komórkowy. Poznanie podstawowych funkcji i możliwości technicznych swojego sprzętu to jedna sprawa, lecz warto też poszerzyć wiedzę na temat sposobów pracy operatorów kamer, montażystów,  scenarzystów i innych osób zaangażowanych przy produkcji filmu – mówi Katarzyna Rospędowska instruktorka teatralna TOK-u.

Uczestników warsztatów czeka przede wszystkim zrealizowanie etiud filmowych, które podczas finału projektu wezmą udział w konkursie. Ma on za zadanie wyłonienie filmów, które zdobędą największe uznanie profesjonalnego jury.

Kto może wziąć udział w projekcie? Katarzyna Rospędowska informuje, że projekt „Bliżej kina” skierowany jest do mieszkańców gmin: Teresin, Nowa Sucha, Baranów i Rybno w wieku powyżej 12 lat.

-Nie wymagamy konkretnych umiejętności. Te uczestnicy zdobędą już podczas trwania projektu. Konieczne natomiast jest posiadanie telefonu komórkowego z możliwością nagrywania oraz dostęp do komputera.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Rekrutacja trwa od 15 sierpnia do 10 września. Kartę zgłoszenia można będzie pobrać ze strony Teresińskiego Ośrodka Kultury, a następnie przesłać ją mailowo na adres:

kasia@tok.art.pl lub pocztą tradycyjną na adres TOK-u: Al. XX- lecia 32, 96-515 Teresin. Organizatorzy zapraszają od 1 do 7 września na spotkania informacyjne dotyczące projektu. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone około 12 września.

W razie wątpliwości i pytań można kontaktować się bezpośrednio z koordynatorami projektu: Katarzyną Rospędowską i Januszem Frychelem pod nr telefonu 46 861 38 81.

Głównym pomysłodawcą i organizatorem projektu „Bliżej kina” jest Teresiński Ośrodek Kultury, a dofinansowanie na jego realizację przyznało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemia Chełmońskiego”.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast