Spotkanie w sprawie rządowego Programu „Czyste Powietrze”

Data/Czas
 06/10/2018
 18:00 - 20:00


Z inicjatywy Wójta Gminy Teresin 26 września 2018 r. odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne w sprawie rządowego Programu „Czyste Powietrze”. „Czyste Powietrze” to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych kotłów oraz dociepleniach i wymianie m.in. okien w budynkach jednorodzinnych. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Wysokość dofinansowania waha się od 30 do 90 proc. dotacji kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności od dochodu na osobę w gospodarstwie domowym. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.

Dotacje i pożyczki są udzielane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie ul. Ogrodowa 5/7, 00-893 Warszawa,  tel. 22 5044100 (www.wfosigw.pl zakładka Czyste Powietrze). Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie informacyjne prowadzone przez pracowników WFOŚiGW, które odbędzie się 6 października 2018 r. o godz. 18.00 w Zespole Szkół imienia Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie, Aleja 20-lecia 12.

Wielkość czcionki
Kontrast