PROMOCJA KSIĄŻKI „[BARDZO] SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY” I SPOTKANIE Z JEJ AUTOREM MARKIEM ORZECHOWSKIM

Data/Czas
 15/05/2022
 16:00 - 17:30


Plakat informacyjny

Plakat informacyjny

Miłośników wycieczek o zabarwieniu zdecydowanie historycznym serdecznie zapraszamy na promocję książki „[Bardzo] Subiektywny Przewodnik Historyczny”, połączoną ze spotkaniem z autorem – Markiem Orzechowskim, która odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 r.  o godzinie 16.00 w sali św. Bonawentury w Niepokalanowie. Na spotkaniu będzie można zakupić książkę i porozmawiać z autorem. Wstęp wolny!

W książce znajdziemy historie związane z Niepokalanowem i św. Maksymilianem, ale także propozycje lokalnych historycznych wypraw w okolice Sochaczewa, Młodzieszyna, Teresina czy Łowicza.

Nowa książka Marka Orzechowskiego: [BARDZO] SUBIEKTYWNY PRZEWODNIK HISTORYCZNY

„Historia bierze każdego na darmową przejażdżkę” (Saul Bellow). Na taką zupełnie darmową wyprawę po miejscach nieznanych, choć często wielokrotnie mijanych podczas codziennej drogi do pracy czy szkoły, zaprasza w swej książce „[Bardzo] Subiektywny Przewodnik Historyczny” Marek Orzechowski, dziennikarz Radia Niepokalanów, autor wielu książek i artykułów prasowych dotyczących szeroko rozumianej tematyki regionalnej.

Protoplastą książki stała się audycja radiowa, emitowana na antenie Radia Niepokalanów od maja 2021 roku. Po emisji pierwszych programów (do tej pory na antenie wyemitowano ponad 60 audycji) słuchacze zaczęli dopytywać o to, czy informacje zawarte w programie będzie można odnaleźć w innej formie, np. na kartach książki. I tak narodziła się koncepcja tego wydawnictwa: autor miał jednak naprawdę „twardy orzech do zgryzienia”, bowiem musiał dokonać… bardzo subiektywnego wyboru tematów do publikacji.

Ostatecznie, w książce znalazło się 12 opowieści o miejscach i postaciach mało znanych, zapomnianych, a często dotychczas nigdzie nieopisywanych. Czytelnik znajdzie więc w publikacji opowieść o cmentarzu zakonnym w Niepokalanowie, „prywatnym” kościele w Różycach pod Łowiczem, czy najnowsze informacje o niemieckich umocnieniach z czasów II wojny światowej pod Sochaczewem, budowanych przez polskich robotników przymusowych, w tym braci i ojców franciszkanów z Niepokalanowa.

Radio Niepokalanów

 

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast