MISTRZOSTWA POLSKI W ZAPASACH KROTOSZYN ‘2023

14 maja w Krotoszynie zakończyły się mistrzostwa Polski w stylu wolnym w zapasach, będące jednocześnie początkiem drugiej części sezonu i przygotowań do mistrzostw świata. W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy LKS Mazowsze Teresin, zdobywając indywidualnie pięć medali i brąz w klasyfikacji drużynowej.

Swój prymat na krajowych matach potwierdził Eduard Grigoriew (kat. wag. 65 kg), uzyskując kolejny tytuł mistrza Polski. Na drugim stopniu podium stanął Adrian Wagner (kat. wag. 57 kg). Brązowe medale wywalczyli Kamil Rybicki i Wojciech Wysocki (kat. wag. 74 kg) oraz Patryk Ciurzyński (kat. wag. 79 kg).

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zapaśnicy gospodarzy, czyli LKS Ceramika Krotoszyn (290 punktów), którzy pewnie zajęli pierwsze miejsce przed LKS Orłem Namysłów (175) i LKS Mazowszem Teresin (169). Zacięta rywalizacja była także na szczeblu wojewódzkim, gdzie najlepsze okazało się mazowieckie (352) przed wielkopolskim (328) i zachodniopomorskim (322).

Zawodnikom i trenerom składamy gratulacje, życząc kolejnych sukcesów.