TRZY MEDALE ZAWODNIKÓW UKS FILIPIDES TERESIN W MISTRZOSTWACH POLSKI KRAJOWEGO ZRZESZENIA LZS W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

W dniach 10-11 marca w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Startowało prawie 300 zawodników, reprezentujących 42 kluby z 10 województw. Zawodnicy UKS Filipides Teresin rywalizowali z czołówką krajowych zawodników w swoich kategoriach wiekowych.

Pogoda nie rozpieszczała zawodników, było zimno, śnieżnie i błotniście. Jednak na przygotowanie trasy biegowej nie można było narzekać. Rywalizacja w wielu biegach była emocjonująca, a walka o medale trwała do ostatnich metrów. Ostatecznie zawodnicy UKS Filipides Teresin wywalczyli trzy medale. Wśród mężczyzn trasę o długości 3000 m najszybciej pokonał Mikołaj Olejnik (ubiegłoroczny mistrz U16), który wyprzedził dwóch biegaczy z WMLKS Pomorze Stargard i został mistrzem Polski. Wicemistrzostwo Zrzeszenia w kategorii U20 wywalczyła Lena Suchowolak (ubiegłoroczna wicemistrzyni U18). Drugie miejsce zajął Filip Olejnik (U14).