HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W ŁUCZNICTWIE

DO TERESINA TRAFIŁO AŻ 9 MEDALI!

W dniach 10-12 marca 2023 r. w hali GOSiR w Piasecznie odbyły się XVI Halowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i XXXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie klasycznym i bloczkowym. Zawodnicy LKS Mazowsze Teresin zdobyli w nich aż 9 medali!

Największy sukces osiągnął Dominik Kozłowski, który zdobył złoty medal i został młodzieżowym Mistrzem Polski, wygrywając w finale 6:2! W tej samej kategorii Michał Winnicki zajął 8. miejsce, zaś Krystian Kryszkiewicz 10. Zespół młodzieżowców (w składzie: Dominik Kozłowski, Krystian Kryszkiewicz, Michał Winnicki) zdobył srebro! Nasze młodzieżówki również pokazały siłę. Natalia Skrok zdobyła brązowy medal, ulegając jedynie Mistrzyni Polski. Aleksandra Rutkowska zajęła 7. miejsce.  Zespół młodzieżówek (w składzie: Natalia Skrok, Aleksandra Rutkowska, Joanna Świerżewska) zdobył brąz. Kolejny brązowy medal trafił w ręce mikstu młodzieżowców – Natalii Skrok oraz Dominika Kozłowskiego. Dwa pozostałe miksty uplasowały się na 10. (Aleksandra Rutkowska, Krystian Kryszkiewicz) oraz 11. miejscu (Joanna Świerżewska, Michał Winnicki). Srebro w kategorii łuków bloczkowych zdobyła nasza młodzieżówka Magdalena Zygmunciak. Nie możemy zapominać o naszych juniorkach i juniorach. Oliwia Dylik została wicemistrzynią Polski! Druga z juniorek – Alicja Zygmunciak – zdobyła brąz. Ponadto dziewczyny razem z Marią Małolepszą oraz Julią Szwarczewską zdobyły srebro. Druga drużyna juniorek (w składzie: Ewelina Lisiecka, Agata Michałowska, Iza Woźniak) zajęła 8. miejsce. Miksty juniorów zajęły 5. (Alicja Zygmunciak, Miłosz Olczak) oraz 8. miejsce (Oliwia Dylik, Sebastian Błaszczyk). Najlepszy z juniorów – Miłosz Olczak zakończył zawody na 7. miejscu.

Wszystkim medalistom serdecznie gratulujemy!

źródło: LKS Mazowsze Teresin (łucznictwo), fot. Roman Sputo