XVI MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ ZAPAŚNICZY O PUCHAR MAZOWSZA – TERESIN 2022

W dniach od 3 do 4 grudnia 2022 roku w hali sportowo widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie odbył się  XVI Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym – Memoriał Wiesława Stempnia – Teresin 2022. W turnieju udział wzięło czternastu zawodników z Teresina, a start ich zaowocował zdobyciem ośmiu medal.

Złote medale wywalczyli Aleksander Bielski i Braian Kowalski. Srebrne krążki zawisły na szyjach Filipa Kuśmirka, Kacpra Chojnackiego, Patryka Kutyłowskiego i Krzysztofa Chudeckiego. Na najniższym stopniu podium stanęli Karol Selerski i Adrian Kowalski.

Wyniki pozostałych zawodników LKS Mazowsze Teresin:

  • Piotr Karaś – V miejsce w kat. wagowej do 35 kg
  • Maciej Chojnacki – V miejsce w kat. wagowej do 38 kg
  • Filip Nowakowski – V miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Dawid Bielski – V miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Stanisław Guzik – XII miejsce w kat. wagowej do 52 kg
  • Kacper Chojnacki – II miejsce w kat. wagowej do 68 kg
  • Arsenii Bondarenko – V miejsce w kat. wagowej do 85 kg

Zorganizowany po raz szesnasty wspólnymi siłami przez LKS Mazowsze Teresin i ULKS Ryś Kampinos turniej z roku na rok staje się jednym z najlepszych turniejów międzynarodowych dla młodzików w zapasach w stylu wolnym w Polsce. W zawodach wzięło udział 84 zawodników z 14 klubów, w tym 45 spoza granic naszego kraju – z Ukrainy, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji i Węgier. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Wszystkie ekipy zagraniczne i krajowe były bardzo zadowolone z udziału w turnieju i zapowiedziały swe przybycie na kolejny turniej o Puchar Mazowsza w przyszłym roku.

W punktacji drużynowej zawodnicy z Mazowsza Teresin zajęli 2. miejsce. Rywalizację drużynową wygrali zawodnicy Zbaraża z Ukrainy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Łotwy.

Dodatkową nagrodę dla najlepszych zawodników zawodów ufundowała i wręczyła pani Teresa Stempień, żona zmarłego Wiesława Stempnia, założyciela klubu LKS Mazowsze Teresin i wieloletniego trenera sekcji zapasów naszego klubu. Nagrodę tą otrzymali Aleksander Bielski i Braian Kowalski.

Podczas uroczystego otwarcia zawodów, drużynie ze Zbaraża, w związku z wojną na Ukrainie,  zostały przekazane dwa agregaty prądotwórcze ufundowane przez Gminę Teresin i  Samorząd Powiatu Warszawskiego Zachodniego. 

Serdeczne gratulacje dla naszych młodych zawodników i ich trenerów. Podziękowania dla wszystkich instytucji, urzędów, sponsorów i osób, dzięki którym udało się zorganizować XV Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy o Puchar Mazowsza Młodzików w zapasach w stylu wolnym.

źródło: mazowszeteresin.com

 

Wielkość czcionki
Kontrast