XI HALOWE MISTRZOSTWA POLSKI SAMORZĄDOWCÓW W TENISIE ZIEMNYM TERESIN’2022

W dniach od 2 do 4 grudnia na kortach klubu tenisowego Kampinosport już po raz jedenasty rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w tenisie. Wystartowało w nich 33 urzędników samorządowych z całej Polski. Organizatorem turnieju była Gmina Teresin przy współudziale Gminy Stare Babice oraz Starostwa Powiatowego Warszawa-Zachód.

Zawodnicy rywalizowali ze sobą w kilku kategoriach wiekowych, a także w kategorii VIP dla osób pełniących najwyższe funkcje w samorządach lokalnych oraz w grze podwójnej.

– Do Teresina przyjechali zarówno tenisiści, którzy wystąpili we wszystkich dotychczasowych edycjach (4 zawodników), jak i nowi gracze – Starosta Skarżyski, a łącznie w ciągu 11 lat, w Mistrzostwach zagrało 89 samorządowców – informuje sędzia główny Ariel Lisowski, którego dzielnie wspierał sędzia pomocniczy Jakub Załuski.

Podczas tegorocznych mistrzostw, we wszystkich kategoriach, rozegrano 41 pojedynków i aż 12 z nich zakończyło się super tie-breakiem. Wiele meczów stało na bardzo wysokim poziomie, godnym Mistrzostw Polski.  Wśród medalistów na wyróżnienie zasługują Artur Gałach (Radny Miasta Łuków), który, mimo że mógł wystąpić w kategorii 60+, zagrał z młodszymi kolegami w kategorii 50+ i wygrał cały turniej, dzięki czemu utrzymał się na pierwszym miejscu na liście wszech czasów najlepszych zawodników Mistrzostw organizowanych przez Gminę Teresin. Drugą osobą zasługującą na wyróżnienie jest Paweł Szmalc (pracownik Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego), który piąty raz z rzędu, a szósty w ogóle wygrał najmłodszą kategorię wiekową (do lat 50), dzięki czemu awansował na drugie miejsce list wszech czasów i już w przyszłym roku może zająć pozycję lidera. W tym roku z powodu kontuzji nie wystąpił Hubert Konecki, radny Szymanowa, który za to znakomicie wywiązał się z funkcji gospodarza turnieju. Gminę Teresin na kortach reprezentował wójt Marek Olechowski, który w grze podwójnej (w parze ze Sławomirem Dorywalskim, reprezentantem UM Sochaczew) dotarł do ćwierćfinału. Z pełnymi wynikami można się zapoznać na stronie www.kampinosport.pl

Uczestnicy zapowiedzieli, że już teraz wpisują w swoje kalendarze kolejne XII Mistrzostwa, które odbędą się na początku grudnia 2023 r., jak zwykle podkreślając miłą atmosferę i profesjonalną organizację zawodów. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak pogratulować perfekcyjnego przygotowania Mistrzostw i życzyć kolejnych sukcesów w rywalizacji na samorządowym korcie!

– XI Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Teresin 2022 są już za nami. Jak zwykle minęły one za szybko, ale to dzięki Wam ten grudniowy weekend upłynął w okamgnieniu. Stworzyliście miłą, przyjazną atmosferę, sprzyjającą nie tylko tenisowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie, ale również koleżeńskim spotkaniom, podczas których mogliśmy wymienić się doświadczeniami oraz poglądami z pracy w naszych samorządach w mijającym roku. Korzystając z okazji, życzymy Państwu na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia dużo zdrowia, radości, ciepłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku i samych wygranych forehandów, smeczów oraz asów serwisowych – czytamy w komunikacie wieńczącym XI Halowe Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym.

Redakcja, fot. kaminosport.pl

Wielkość czcionki
Kontrast