II MISTRZOSTWA POLSKI W FUTSALU MINISTRANTÓW Z PARAFII FRANCISZKAŃSKICH

Wśród wielu imprez sportowych dla dzieci i młodzieży różnego szczebla od lokalnego po ogólnopolski są też zawody z udziałem ministrantów. Osobną kategorię stanowią Mistrzostwa Polski LSO w piłce nożnej halowej o puchar KnC, które w przyszłym roku będą rozegrane po raz 28, tym razem w Gnieźnie. Do udziału uprawnia wygranie eliminacji diecezjalnych albo staranie się w ostatniej chwili o przyznanie tzw. dzikiej karty.

Od zeszłego roku wśród uczestników Mistrzostw Polski jest reprezentacja wyłoniona spośród parafii franciszkańskich. W tym roku takie eliminacje odbyły się 26 listopada br., ponownie w hali sportowej GOSiR w Teresinie. Punktem głównym była Msza święta w Bazylice Matki Bożej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Termin ostatniej soboty listopada nawiązuje do Uroczystości Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, dlatego zaproszenie zostało wystosowane do wszystkich kurii zakonów franciszkańskich w Polsce. W tym roku do udziału w rozgrywkach zostały też zaproszone zaprzyjaźnione środowiska sportowe i harcerskie. Triumfatorem rozgrywek byli ministranci z parafii św. Maksymiliana w Siedlcach, a drugie miejsce na podium wywalczyła reprezentacja harcerzy z Hufca ZHP Sochaczew. Mistrzowie, oprócz pucharu za zwycięstwo, otrzymali okazały złoty puchar ufundowany przez Prowincjała Prowincji Matki Bożej Niepokalanej o. Grzegorza M. Bartosika OFMConv dla zwycięzcy eliminacji do XVIII Mistrzostw Polski LSO – Gniezno 2023.

Medale i puchary oraz pamiątki dla pozostałych uczestników zostały ufundowane przez Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego i Gminę Teresin. Gospodarzami turnieju byli klasztor oo. Franciszkanów w Niepokalanowie oraz GOSiR w Teresinie. Partnerem głównym, jak zwykle, został ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów „KnC”. Opiekę medyczną oraz techniczną zapewnili bracia z OSP Niepokalanów, a sędzią głównym turnieju był p. Dariusz Tartanus. Wsparciem organizacyjnym służył Piotr Bieńkowski wraz z Akademią Sportowych Diamentów, a harcerze podzielili się ze wszystkimi „firmowymi” słodkościami.

o. Jacek Szczepanik

Wielkość czcionki
Kontrast