PASOWANIE PIERWSZAKÓW W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. FRYDERYKA CHOPINA W BUDKACH PIASECKICH

21 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Budkach Piaseckich o godz. 10.00 odbyła się wspaniała uroczystość – pasowanie i ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Uroczystość ta byłą szczególnie doniosła, ponieważ przybył na nią zaproszony gość, Pan Bogusław Bęzel – Pełnomocnik Wójta do spraw oświaty w Gminie Teresin. Udział w niej wzięli również nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność szkolna.

Na wstępie Pani dyrektor Sylwia Pela powitała wszystkich zebranych, a szczególnie pięknie ubranych i uśmiechniętych pierwszaków. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności, wiadomości oraz zaśpiewali wyuczone piosenki, za które otrzymali medale podczas pierwszego szkolnego egzaminu. Chociaż stres ich nie opuszczał, poradzili sobie doskonale. Po recytacji wierszy nastąpiła ceremonia ślubowania uczniów i pasowania, którego dokonała Pani Dyrektor Sylwia Pela. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez rodziców pierwszoklasistów. Głos zabrał również Pan Bogusław Bęzel, który pogratulował nowym uczniom dołączenia do społeczności szkolnej oraz wręczył upominek w postaci dużego kosza z cukierkami. Na zakończenie uroczystości jeden z rodziców Pan Dominik Kalota podziękował za przygotowanie tak wspaniałej ceremonii oraz zaprosił nauczycieli oraz zaproszonego gościa na słodki poczęstunek. Nie mogło również zabraknąć pamiątkowych zdjęć uczniów z rodzicami i nauczycielami. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

Katarzyna Nowak, nauczycielka SP w Budkach Piaseckich

 

Wielkość czcionki
Kontrast