NA POSTERUNKU

29 września 2022 r. wychowankowie świetlicy z klas 0-5 ze Szkoły Podstawowej w Teresinie pod opieką p. Pauliny Sulikowskiej i p. Beaty Pałuby odwiedzili Posterunek Policji w Teresinie. Głównym celem wizyty było spotkanie z policjantami i uzyskanie informacji na temat ich pracy oraz obejrzenie zmian po modernizacji budynku.

Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zobaczenia tzw. „dyżurki”, miejsc pracy policjantów, urządzenia do pomiaru trzeźwości kierowców, aresztu, a także kamizelek ochronnych i kajdanek.

Atrakcją spotkania okazał się radiowóz, ponieważ każdy uczestnik mógł zasiąść za kierownicą samochodu i wcielić się w rolę policjanta. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również cela.

Przewodnikiem po komisariacie był p. Konrad Sowiński. To spotkanie było bardzo ciekawe i na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Serdecznie dziękujemy kierownikowi posterunku p. Mariuszowi Browarskiemu oraz policjantom: p. Konradowi Sowińskiemu, p. Pawłowi Błaszczykowi, p. Patrycji Ziejewskiej i p. Annie Opęchowskiej-Ciak za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Życzymy spokojnej służby.

Paulina Sulikowska, nauczycielka SP w Teresinie

 

Wielkość czcionki
Kontrast