LEKARSTWO NA NUDĘ, CZYLI „STACJA DOM – PRZYSTANEK INTEGRACJA”

Lubicie czytać książki i razem z ich bohaterami przeżywać ciekawe przygody? A czy poznaliście już jakiegoś pisarza? Dzięki „Stacji Dom” 22.10.2022 dzieci z terenu gminy Teresin, z Ukrainy i rodzin zastępczych z terenu naszego powiatu miały okazję spotkać się i spędzić miło czas z panem Jakubem Skworzem, autorem książek dla dzieci.

Tym razem w progach Gminnej Biblioteki Publicznej w Szymanowie ugościły nas Panie Aleksandra Starus, Anna Jankowska i Lena Jodłowska, które przygotowały salę, prezentacje książek i upiekły dla dzieci pyszne ciasta. Było to już ostatnie spotkanie w ramach projektu „Stacja Dom – Przystanek Integracja” zrealizowanego jako zadanie publiczne ze środków otrzymanych z Gminy Teresin.

Nasz autor – „Szalony wynalazca” opowiedział o swojej twórczości, a szczególnie o jednej ze swoich książek pt. „Mania Skłodowska” czyli o Marii Skłodowskiej – Curie, polsko – francuskiej uczonej zajmującej się fizyką doświadczalną i chemią fizyczną, podwójną noblistką – laureatką Nagrody Nobla z fizyki i chemii. I jeśli myślicie, że było nudno…… to nic bardziej mylnego. Pan Jakub wciągnął dzieci w świat małej Mani ciekawie o niej opowiadając, zadawał pytania i opowiadał anegdoty. Szczególną atrakcją było doświadczenie chemiczne polegające na stworzeniu mieszaniny płynnej, która sama zmieniała kolor. Każde dziecko zostało obdarowane książką autorstwa pana Jakuba Skworza z jego autografem i osobistą dedykacją.

Po zjedzeniu pizzy uczestnicy mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez wolontariuszy Stowarzyszenia, tj. z gier planszowych, tatuaży i malowania buziek. Dzieci z własnej inicjatywy namalowały rysunki dotyczące spotkania z autorem książek i podarowały je Paniom, które obiecały stworzyć z nich wystawę w Bibliotece.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy z ciekawością przeczytają książki pana Jakuba Skworza i chętnie wypożyczą książki również innych autorów.

 Małgorzata Siekacz, fot. Małgorzata Czerwińska

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast