STACJA DOM I SPORTOWE DIAMENTY

Stacja Dom 15.10.2022 miała zaszczyt zaprosić dzieci z powiatu Sochaczewskiego oraz dzieci z rodzin przybyłych z Ukrainy na Sportowe Diamenty. Było to drugie spotkanie w ramach projektu „Stacja Dom – Przystanek Integracja Lokalna” zrealizowanego jako zadanie publiczne ze środków otrzymanych z Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Porozumienie Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego oraz ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Działaj Lokalnie z POPPSem”.

Pierwszy przystanek – zajęcia sportowe na boisku GOSIR Teresin z trenerem Piotrem Bieńkowskim z Akademii Sportowych Diamentów z Teresina.

Była rywalizacja sportowa, współpraca zespołowa, wyzwolenie pozytywnych emocji, ale przede wszystkim gra fair play! A wszystko po to by dzieci zwiększyły swoją sprawność fizyczną oraz miały możliwość poszerzenia swoich zainteresowań.

Drugi przystanek – koktaile mocy i owocowe szaleństwo ze Stacją Dom.

Zaserwowaliśmy zdrowe soki owocowo-warzywne świeżo wyciskane!!! Były także owoce i zdrowe słodkości, czyli suszone owoce i bakalie. A wszystko na zielonej trawce boiska. To lubimy najbardziej!

Trzeci przystanek – rywalizacja zespołowa – dorośli kontra dzieci.

Jak myślicie, kto wygrał w „zbijaka”?

Czwarty przystanek – Czas na medale. Nie było przegranych. Wygraliśmy przecież wszyscy wyścig po zdrowie.

Dziękujemy:

GOSIR-owi w Teresinie za udostępnienie świetnego obiektu sportowego i przemiłą współpracę!

Akademii Sportowych Diamentów – trenerowi Piotrowi Bieńkowskiemu – dzieci go słuchają i uwielbiają!

Miksologom – Arturowi, Pani Zosi, Panu Janowi, Oli, Monice – to dzięki Wam w koktajlach było samo zdrowie!

Małgorzacie Czerwińskiej – fotografowi na medal!

Kasi, Eli, Asi (nowym opiekunom grupy) – już wiemy, że możemy na Was liczyć! Przeszliście pozytywnie test wytrzymałości zdrowotnej w rywalizacji z dziećmi.

Do zobaczenia w kolejnych projektach!

Iwona Tkaczyk-Osińska

Stowarzyszenie Stacja DOM

fot. Małgorzata Czerwińska

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast