OGRÓD SPOŁECZNY W GRANICACH – MIEJSCEM INTEGRACJI LOKALNEJ SPOŁECZNOŚCI

W sobotnie przedpołudnie, 8 października 2022 roku, przedstawiciele trzech pokoleń zarówno mieszkańców, znajomych, sympatyków i przyjaciół sołectwa Granice w Gminie Teresin, zebrali się, by wziąć udział w niecodziennej inicjatywie.

Celem tego spotkania było wspólne sadzenie roślin cebulowych na polu nieopodal boiska, które zostało wykonane czynem społecznym. W miejscu, gdzie wysiano łąkę kwietną, wysadzono narcyzy, hiacynty, tulipany, krokusy, a nawet gdzieś w cieniu, wetknięto kłącza konwalii. Zakończenie nasadzeń zostało zwieńczone słodką niespodzianką, którą przygotowała pomysłodawczyni tej formy ogrodu pani Edyta Pawłowska.

W ten dość spontaniczny sposób powstaje społeczny ogród sołecki, który wiosną niewątpliwie przyczyni się do urozmaicenia i ożywienia przestrzeni, w której żyjemy. Wielobarwna łąka będzie przyciągać nie tylko nasz wzrok, ale również owady zapylające. Będzie to niewątpliwie atrakcyjne miejsce spotkań.

Podczas tej niezwykłej inicjatywy Natalia Pietrzak wykonała na potrzeby Sołectwa Granice sesję zdjęciową. Nie po raz pierwszy nasza społeczność mogła liczyć na profesjonalną pomoc Natalii. W ubiegłym roku, podczas wielopokoleniowego rajdu rowerowego śladami dworów i pałaców w naszej gminie, również Natalia wykonała świetne zdjęcia, które zachowamy jako niezwykłe pamiątki. Natalia jest mieszkanką gminy, ale nie jest mieszkanką naszego sołectwa. Tym bardziej cieszy fakt, że tak młoda osoba chętnie i bezinteresownie dzieli się swoim talentem. Na pewno jest inspiracją i przykładem dla innych. Niezwykle cenne jest takie dzielenie się talentami, czasem i pasjami we własnym, najbliższym środowisku. Pozwala nam wszystkim spoglądać w przyszłość z nadzieją i optymizmem.

Sołtyska Sołectwa Granice

Anna Gogół

fot. Natalia Pietrzak

 

Wielkość czcionki
Kontrast