IMPULS DLA SENIORÓW

Grafika ilustracyjna

Grafika ilustracyjna

Zapraszamy na ostatnie wydarzenie w ramach tegorocznego projektu pt. AKADEMIA AKTYWNEGO SENIORA. 11 października wyjeżdżamy do Muzeum Polskiej Wódki.

Wizyta w Muzeum i prezentacja historii, tradycji i miejsca Polskiej Wódki w dzisiejszym świecie z pewnością zaciekawi teresińskich seniorów, wśród których jest liczna grupa, która pasjonuje się wyrobem nalewek. Podczas wizyty w Muzeum będzie można dowiedzieć się, skąd wzięła się tradycja nalewek w Polsce? Jaka historia się z nimi wiąże? Które nalewki to te najbardziej tradycyjne? A współcześnie – jak zrobić i z czego najlepszą domową nalewkę?

Muzeum Polskiej Wódki to jedyne takie miejsce na świecie, mieści się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser w Warszawie. Polska Wódka to bardzo ważny element polskiej kultury, który od wieków towarzyszy Polakom podczas celebracji ważnych chwil. To także jeden z nieodłącznych, znanych na całym świecie, atrybutów polskości.

Zwiedzając Muzeum zajrzymy do wirtualnej pracowni średniowiecznego alchemika oraz tradycyjnej gorzelni rolniczej i odkryjemy tajemnice produkcji. Odpoczniemy w dawnej karczmie i szlacheckim dworze. Obejrzymy legendarne butelki i etykiety ze stu ostatnich lat. Wspomnimy narodowe tradycje i dowiemy się, co sprawiło, że Polska Wódka zyskała światową sławę.

Koszt wyjazdu – 30 zł.

Zapisy przyjmujemy do 9 października. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły na plakacie.

Projekt AKADEMIA AKTYWNEGO SENIORA 2. Edycja dofinansowany jest ze środków Gminy Teresin.

 

Wielkość czcionki
Kontrast