WIEŚCI Z ŁUCZNICZYCH TORÓW

MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW

W dniach 3-4 września 2022 roku w Głuchołazach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików.

Impreza przyciągnęła 100 zawodników i 119 zawodniczek, wśród których nie zabrakło reprezentantów LKS Mazowsze Teresin.

Nasi zawodnicy spisali się na medal i to nie jeden! Mikst w składzie Jan Lisiecki i Alisa Kabluchko zdobył złoty medal. Indywidualnie Jan Lisiecki, strzelając 2×40 metrów, zdobył drugie miejsce, a w konkurencji 2×20 metrów wywalczył brąz Rewelacyjnie spisała się także Alisa Kabluchko, która na odległości 20 metrów zajęła bardzo wysokie 8. miejsce. Gratulacje także dla naszej zawodniczki Karoliny Jurczak, za ducha walki. Wielkie brawa dla zwycięzców! Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia.

źródło: LKS Mazowsze Teresin łucznictwo, fot. Katarzyna Klata i Robert Lisiecki

LXXXVI MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

W dniach 26-28 sierpnia odbyły się LXXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Łucznictwie. Zawody rozgrywały się na torach łuczniczych w Dobrczu. Nasze zawodniczki spisały się na medal.

Reprezentantki LKS Mazowsze Teresin zakończyły zmagania drużynowe na 3. miejscu. Brąz wystrzelały w składzie: Oliwia Dylik, Alicja Zygmunciak, Małgorzata Maciągowska i Maria Małolepsza. Męska drużyna w składzie: Miłosz Olczak, Krystian Kryszkiewicz i Michał Winnicki także wypadła bardzo dobrze. Chłopaki zakończyli zmagania na 7. Miejscu.

źródło: LKS Mazowsze Teresin łucznictwo, fot. Anna Tobolewska

MISTRZOSTWA POLSKI W ŁUCZNICTWIE POLOWYM

W weekend 20-21 sierpnia 2022 w Mękarzowie odbyły się Mistrzostwa Polski w łucznictwie polowym FIELD.

To dyscyplina polegająca na strzelaniu do tarcz umieszczonych w różnych (nawet nieoznaczonych, nieznanych) odległościach w naturze – lasach, łąkach, parkach. Jednym z głównych wyzwań tego sportu jest umiejętność strzelania z góry i pod górę lub między drzewami, co musi być połączone z umiejętnością dobrej oceny odległości. Bardzo dobrze zaprezentował się w nich nasz zawodnik Robert Świątek.  Wywalczył 3. miejsce w konkurencji łuków bloczkowych. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

źródło: LKS Mazowsze Teresin łucznictwo, fot. Paweł Gałka i Robert Świątek