MAX FESTIWAL 2022

Logo Max Festival '2022

Logo Max Festival ‘2022

REKOLEKCYJNE SPOTKANIE MŁODYCH W NIEPOKALANOWIE

Przez pięć kolejnych dni, od 25 do 29 sierpnia, ojcowie franciszkanie gościli w Niepokalanowie uczestników Max Festiwalu – rekolekcyjnego spotkania młodych. Festiwal ten odbywa się od 2009 r. Ma przede wszystkim przybliżyć młodym postać Maryi, Matki Jezusa i naszej. W tym roku na festiwalu próbowano zrozumieć na nowo, co czyni skutecznym nasze modlitwy i praktyki, choćby takie jak czynienie znaku krzyża.

Na Max Festiwalu co roku poruszamy inny temat, ale zawsze to, na co liczymy, to Twoje spotkanie z Niepokalaną. Św. Maksymilian napisał kiedyś: „My wierzymy, że Niepokalana to realnie istniejąca osoba, która niezmiernie nas kocha”. Jeśli tym, czego szukasz, jest pokój w rodzinie, w twoim sercu, w pracy, wśród znajomych, itd. to niezawodnie w Maryi znajdziesz to, czego szukasz i nie pomylisz się, jeśli uznasz, że Ona jest receptą na wszystko, co zabiera ci pokój – informują ojcowie franciszkanie. Temat tegorocznego Max Festiwalu brzmiał: Drzewo życia, a jego uczestnicy zastanawiali się nad tym, co znaczy żyć Pełnią Życia.

Spotkanie młodych w Niepokalanowie rozpoczęła wspólna kolacja, Msza św. i koncert zespołu „Regau”, formacji z kręgu muzyki chrześcijańskiej. Kolejne dni modlitewnego skupienia przeplatane były szkołą śpiewu, świadectwami i medytacją w ciszy. Nie zabrakło nocy konfesjonałów, Drogi Krzyżowej czy Koronki do Bożego Miłosierdzia. Młodzi mieli niepowtarzalną okazję do wymiany doświadczeń, rozmów i wspólnej zabawy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Bartosz Madej – finalista 12. edycji The Voice of Poland, Aleksandra Tołomanow – brązowa i srebrna medalistka Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, Lech Dyblik – aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, pieśniarz oraz o. Piotr Szczepański – redaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej”. W ramach Festiwalu odbył się także koncert zespołu „Pokój i Dobro” złożonego z kleryków franciszkańskiego seminarium w Łodzi Łagiewnikach oraz spektakl teatralny „16670” w wykonaniu grupy teatralnej Niezależna z Chełmka, który jest opowieścią o niezłomnej wierze i niewzruszonej nadziei św. Maksymiliana Marii Kolbego – więźnia nazistowskiego obozu zagłady KL Auschwitz.

Kolejne rekolekcyjne spotkanie młodych w Niepokalanowie planowane jest już za rok.

Redakcja, fot. Facebook.com/MaxFestiwal

Wielkość czcionki
Kontrast