SZYBKIE ŚCIGANIE W TERESINIE

TRIUMF MARCELEGO BOGUSŁAWSKIEGO Z HRE MAZOWSZE SERCE POLSKI

Marcel Bogusławski triumfował 27 lipca po pierwszym etapie Wyścigu Dookoła Mazowsza na trasie wiodącej poprzez Gminę Teresin. Tym samym zawodnik z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. W I etapie Wyścigu Dookoła Mazowsza, jednym z najważniejszych i najstarszych wyścigów etapowych w Polsce, obok ośmiu polskich zespołów, z najsilniejszymi krajowymi ekipami HRE Mazowsze Serce Polski i Voster ATS, wystartowały drużyny niemieckie, czeskie, holenderskie, a także kolarze z Łotwy, Węgier, Litwy, Norwegii i… Kuwejtu.

Pierwszego dnia rywalizacji w wyścigu Dookoła Mazowsza na kolarzy czekała 168-kilometrowa trasa. Składało się na nią osiem płaskich rund po 21 kilometrów każda, z trzema lotnymi premiami wytyczonymi na metach poszczególnych okrążeń. Start i metę etapu wyznaczono przed stadionem Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie. Tu też odbyła się prezentacja wszystkich uczestniczących ekip, zaś po wyścigu dekoracja najlepszych zawodników. Cyklistów uhonorowali m.in. wiceprzewodniczący Rady Gminy Jerzy Wójcik oraz dyrektor GOSiR Krzysztof Walencik.

Płaski profil trasy I. etapu decydował o charakterze wyścigu. Mogliśmy obserwować szybką jazdę, walkę o cenne sekundy, widowiskowe ucieczki. Nie brakowało zatem dramaturgii i emocji. Dwa pierwsze lotne finisze wygrali kolarze HRE Mazowsze Serce Polski – Alan Banaszek i Marceli Bogusławski. Już po kilkudziesięciu kilometrach od startu ucieczkę od peletonu zainicjowali Michał Podlaski (LUKS Trójka Piaseczno) i Paweł Szóstka (Santic-Wibatech), wypracowując sobie dwuminutową przewagę. W miarę zbliżania się do mety peleton skasował odjazd. Najszybszy na sprinterskim finiszu był Marceli Bogusławski z ekipy HRE Mazowsze Serce Polski, który nie dał szans drugiemu Czechowi Tomasowi Barcie (ATT Investments) i finiszującemu na trzecim miejscu Łotyszowi Martinsowi Pluto (À Bloc CT).

Na trasie nie zabrakło kibiców, którzy z zaangażowaniem obserwowali zmagania kolarzy.

Tuż po wyścigu głównym odbyły się zmagania dla amatorów: Mazovia Masters, a także Mini Mazovia Tour dla adeptów tego sportu w wieku 13-14 lat, w których wzięli udział zawodnicy sekcji kolarskiej LKS Mazowsze Teresin. Najlepszą zawodniczką Mazowsza Teresin została Amelia Ciurzyńska, która była druga w wyścigu juniorek młodszych.

Podczas dekoracji zwycięzców Dyrektor Wyścigu Marcin Wasiołek podziękował włodarzom Gminy Teresin za wzorową współpracę przy organizacji imprezy.

Współorganizatorami teresińskiego etapu z ramienia Gminy Teresin byli Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji, Teresiński Ośrodek Kultury oraz jednostki OSP.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast