ŁUCZNICZKI I ŁUCZNICY LKS MAZOWSZE TERESIN Z KOLEJNYMI SUKCESAMI

Bardzo cieszy doskonała dyspozycja łuczniczek i łuczników LKS Mazowsze Teresin. Świadczą o tym sukcesy odniesione podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Łodzi oraz Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Krakowie.

W dniach 22-24 lipca odbyły się LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów w Łodzi. Pierwszego dnia zawodów nasza zawodniczka Magdalena Zygmunciak wywalczyła złoto, strzelając z łuku bloczkowego.   Pozostali reprezentanci strzelali z łuków klasycznych. Indywidualnie najwyższe miejsce zajęła Maria Małolepsza, zaś wśród chłopaków najwyżej uplasował się Krystian Kryszkiewicz. Największy sukces osiągnęła drużyna dziewczyn w składzie Maria Małolepsza, Aleksandra Rutkowska, Oliwia Dylik i Agata Michałowska, zdobywając srebrny medal i tytuł wicemistrzyń Polski. Drużyna męska zajęła także dobre, 7. miejsce. W strzelaniach mikst, 8. miejsce wywalczyli Miłosz Olczak i Maria Małolepsza.

Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbyły się 30-31 lipca w Krakowie, bardzo dobrze spisała się drużyna dziewczyn, zdobywając brązowy medal!  Dziewczyny strzelały w składzie Joanna Świerżewska, Marta Narloch i Natalia Skrok. Drużyna męska (Dominik Kozłowski, Jakub Dariusz Klata i Michał Winnicki) wywalczyła bardzo dobre 8. miejsce.

Nie inaczej nasi łucznicy zaprezentowali się podczas „2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka”, który odbył się w ostatni weekend lipca w Policach. W tym roku reprezentowało nas 4 zawodników. Najlepiej wypadł Jan Lisiecki, który stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając 1. miejsce w kategorii młodzików. W Turnieju „drugiej szansy” bardzo dobrze strzelały nasze juniorki. 1. miejsce wywalczyła Magdalena Zygmunciak, która reprezentuje nasz klub w łucznictwie bloczkowym, a Ewelina Lisiecka zajęła 3. miejsce. Sebastian Błaszczyk uplasował się tym razem poza dziesiątką seniorów, jednak i jemu należą się brawa.

źródło: LKS Mazowsze Teresin (łucznictwo)