EDUARD GRIGORIEV ZWYCIĘZCĄ 31. MEMORIAŁU IM. WACŁAWA ZIÓŁKOWSKIEGO

Zawodnik LKS Mazowsze Teresin Eduard Grigorev w kapitalnym stylu wygrał kategorię wagową 65 kg w silnie obsadzonym 31. Memoriale im. Wacława Ziółkowskiego w zapasach w stylu wolnym.

Popularny Edek warszawski turniej rozpoczął od zwycięstwa (3:2) nad Chińczykiem Wurenibaiem Nuerlanbiekem. W kolejnej rundzie spotkał się z mistrzem świata Gruzinem Beką Lomatadze, którego nadzwyczaj łatwo wypunktował (7:0). W boju półfinałowym na naszego zawodnika czekał już aktualny mistrz świata U-23 Ukrainiec Erik Arushanian, którego nasz reprezentant niczym profesor zapasów pokonał na punkty (2:1) W finale teresinianin znów pokazał wielką klasę i po kapitalnym boju ograł 7:0 reprezentanta Mongolii Tsereensurenema Tsegbadrakha i stanął na najwyższym turniejowym podium.Wielkie gratulacje dla zawodnika i jego trenerów.

Przypomnijmy, że Eduard Grigoriev to akademicki mistrz świata z 2018 roku, a także dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Europy z tego i zeszłego roku. W czerwcu wywalczył tytuł mistrza Polski w swojej kategorii wagowej.

źródło: Polski Związek Zapaśniczy Fb