Wariant Inwestorski Centralnego Portu Komunikacyjnego

Szanowni Mieszkańcy,

Poniżej prezentujemy mapę zawierającą Wariant Inwestorski Centralnego Portu Komunikacyjnego przedstawiony na poniedziałkowym spotkaniu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o. o. z przedstawicielami wybranych samorządów oraz wtorkowym spotkaniu online spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o. o. z wszystkim chętnymi (po uprzedniej rejestracji na stronie www.cpk.pl).

Wskazany Wariant Inwestorski wraz z dwoma wariantami alternatywnymi będzie elementem wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej dla budowy lotniska wraz z węzłem kolejowo-drogowym.

Jednocześnie informujemy, iż w dniach 15 – 30 czerwca 2022 r. odbywają się dobrowolne konsultacje społeczne w ramach prac nad przygotowaniem raportu oddziaływania na środowisko do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. W konsultacjach można wziąć udział składając swoje uwagi za pośrednictwem formularza konsultacyjnego dostępnego na stronie www.cpk.pl/pl/konsultacje 

Zachęcamy Państwa do wyrażenia swojej opinii na temat budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego poprzez wzięcie udziału w ww. konsultacjach.

Gmina Teresin, po analizie dokumentów zamieszczonych na stronie www.cpk.pl, w tym Wariantu Inwestorskiego Centralnego Portu Komunikacyjnego, jest bardzo zaniepokojona zawartymi w nim ustaleniami. Oczekujemy, że zaproponowane rozwiązania będą brały pod uwagę dobro naszych mieszkańców i ich bezpieczną przyszłość. Jednocześnie domagamy się, aby oddziaływanie przedmiotowej inwestycji nie powodowało negatywnych skutków dla środowiska i dalszego, zrównoważonego rozwoju gminy. W związku z tym Gmina Teresin ustosunkuje się pisemnie do wskazanej lokalizacji, a przygotowane pismo niezwłocznie zostanie udostępnione do publicznej wiadomości.

Wielkość czcionki
Kontrast