Z NIECODZIENNĄ WIZYTĄ U WÓJTA GMINY TERESIN

Uśmiech małego Olusia skradł serce włodarza Gminy Teresin

Uśmiech małego Olusia skradł serce włodarza Gminy Teresin

12 maja wójta Gminy Teresin odwiedzili niecodzienni goście, mali podopieczni Stowarzyszenia na rzecz pieczy zastępczej „Stacja Dom”.

Pola, Zosia i Oluś w ramach Projektu „Zdobywać Szczyty” wybrały się do Wójta Gminy Teresin Marka Olechowskiego. Opiekunowie maluchów opowiedzieli o działalności Stowarzyszenia, a przede wszystkim o realizowanym projekcie i działaniu „Sami o sobie”, w ramach którego realizowana jest wycieczka integracyjna dla dzieci do „Frajdalandii”. Pan Wójt niezwykle ciepło i energicznie odniósł się do prośby dzieci o udział w organizacji wyjazdu, być może oczarował i zaczarował go uśmiech małego Olusia, który skradł serce włodarza Gminy Teresin.

Stowarzyszenie na rzecz pieczy Zastępczej „Stacja Dom” zostało założone 22 czerwca 2017 r. z inicjatywy rodzin zastępczych funkcjonujących przy PCPR w Sochaczewie oraz osób, którym bliska jest ta idea.  ​Celem Stowarzyszenia jest działalność obejmująca zadania pożytku publicznego w zakresie pomocy społecznej, w tym wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej. Propaguje i wspiera rodzinne formy opieki zastępczej, aby jak najwięcej dzieci w trudnej sytuacji, mogło znaleźć spokojny i bezpieczny dom, wspomaga rozwój dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej, pomaga rodzicom zastępczym w ich pracy. Nadrzędnym celem realizowanego przez Stowarzyszenie projektu „Zdobywać Szczyty” jest wsparcie usamodzielniania się wychowanków pieczy zastępczej w powiecie sochaczewskim.

Redakcja, fot. Stowarzyszenie „Stacja Dom” fb

Wielkość czcionki
Kontrast