SUKCESY ZAPAŚNIKÓW I ZAPAŚNICZEK LKS MAZOWSZE TERESIN

OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY – PODLASKIE 2022

Od 6 do 8 maja 2022 roku w Suwałkach odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w zapasach w stylu wolnym – Podlaskie 2022.

Tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 71 kilogramów zdobył Bartłomiej Nowakowski, a Dawid Bielski w kategorii wagowej do 51 wywalczył medal brązowy.

Bratek Nowakowski na matach Suwałk nie miał sobie równych i podobnie jak przed rokiem stał się triumfatorem olimpijskich zmagań. Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy U15, wywalczył swój siódmy tytuł Mistrza Polski  – cztery w stylu wolnym i trzy w stylu klasycznym, był to zarazem jego ósmy medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski.

Dawid Bielski ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików, w swych pierwszych zawodach mistrzowskich w grupie wiekowej kadetów, wywalczył medal brązowy. Dla Dawida to czwarty medal Mistrzostw Polski, od czterech lat, co roku staje na podium zawodów rangi Mistrzostw Polski. Pozostałym naszym zawodnikom, którzy po raz pierwszy walczyli w grupie wiekowej kadetów na Mistrzostwach Polski, zabrakło jeszcze trochę umiejętności, by powalczyć o lokaty medalowe. Ubiegłoroczny Mistrz Polski Młodzików Patryk Kutyłowski, brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski Młodzików Krzysztof Chudecki oraz Adrian Kowalski pokazali, że w latach przyszłych będą mogli włączyć się do rywalizacji o lokaty medalowe olimpijskich zmagań.

W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin  uplasowało się na 6. miejscu na 64 sklasyfikowane kluby zapaśnicze, a województwo mazowieckie wygrało klasyfikację wojewódzką.

W turnieju udział wzięły także trzy zawodniczki z naszego klubu. Srebrny medal wywalczyła w kategorii wagowej do 49 kilogramów  Karolina Zień, brązowy medal zdobyła Zuzanna Klata w wadze do 46 kilogramów, a Maja Nowakowska zajęła piąte miejsce w kategorii do 65 kilogramów. Wszystkie trzy nasze zawodniczki po raz pierwszy walczyły na zawodach rangi Mistrzostw Polski w grupie wiekowej kadetek, a ich start należy uznać za bardzo udany. Karolina Zień była blisko wygrania całej kategorii wagowej, ale minimalny błąd popełniony w końcówce walki finałowej, kosztował ją złoty medal. Karolina na matach Suwałk zdobyła już czwarty medal z zawodów rangi Mistrzostw Polski, tym razem pierwszy w grupie wiekowej kadetek, przed rokiem Karolina była Mistrzynią Polski Młodziczek. Zuzanna Klata podobnie jak Karolina przegrała tylko jedną walk i to po własnych błędach z bardzo dobrze zaczętych atakach. Zuzia na w Suwałkach zdobyła swój trzeci medal Mistrzostw Polski, pierwszy w kadetkach. W 2019 roku Zuzia była Mistrzynią Polski Młodziczek. Maja Nowakowska zajęła najmniej lubiane przez sportowców miejsce, tuż za podium. Maja była bardzo blisko wywalczenia swojego pierwszego medalu Mistrzostw Polski, gdyż walkę półfinałową przegrał przy remisie 2:2. Mino braku medalu, jej start należy uznać za bardzo udany i dobry prognostyk na jej starty w przyszłych latach.

W klasyfikacji klubowej LKS Mazowsze Teresin  uplasowało się na 8. miejscu na 56 sklasyfikowane kluby.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów – Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING – sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie – wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

źródło: mazowszeteresin.com

Wielkość czcionki
Kontrast