MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW SIEDLCE ‘2022

WYGRANA FABIANA NIEDŹWIEDZKIEGO.

W dniach 29-30 kwietnia 2022 roku w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym – Siedlce 2022. Na matach Siedlec rywalizowało trzech naszych zawodników, a start ich zaowocował wywalczeniem dwóch medali.

Mistrzem Polski Juniorów został Fabian Niedźwiedzki w kategorii wagowej do 61 kilogramów, zaś tytuł wicemistrzowski trafił w ręce Huberta Wiśniewskiego rywalizującego w wadze do 97 kilogramów.

Fabian Niedźwiedzki podczas siedleckich zawodów wywalczył swój dziewiąty indywidualny medal Mistrzostw Polski, ale po raz pierwszy stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym osiągając największy sportowy sukces w swej dotychczasowej karierze. Fabian stoczył w zawodach cztery walki i na zakończenie każdej, to jego ręka wznosiła się w górę w geście zwycięstwa. Hubertowi Wiśniewskiemu nie udało się obronić wywalczonego rok temu w Teresinie tytułu Mistrza Polski Juniorów, tym razem po przegranym pojedynku finałowym musiał zadowolić się medalem srebrnym. Jego brat Filip Wiśniewski przy prowadzeniu na punkty, doznał kontuzji w pierwszej walce, jeszcze siłą charakteru wygrał następna walkę, ale z następnych zmagań, już musiał się wycofać ze względu na wcześniej odniesioną kontuzję.

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników i ich trenerów Ryszarda Niedźwiedzkiego, Ryszarda Śliwińskiego, Sławomira Rogozińskiego, Roberta Rybickiego oraz trenera prowadzącego kadetów, juniorów i seniorów – Pawła Albinowskiego.

Podziękowania dla firmy GREINER PACKAGING – sponsora sekcji zapasów oraz Urzędu Gminy w Teresinie – wspierającego działalność LKS Mazowsze Teresin.

źródło: mazowszeteresin.com