OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W ZAPASACH

19 marca w Dąbrowie Górniczej odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w zapasach. W silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek ze Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski. Dobrą postawą podczas zawodów wykazali się reprezentanci LKS Mazowsze Teresin.

Łupem zawodników teresińskiego klubu padło pięć medali. 1. miejsca zajęli Mateusz Zawadzki i Aleksander Bielski. Srebro zdobył Karol Selerski. Na najniższym stopniu podium stanęli Oliwia Wilczek oraz Arsenii Bondarenko.

II OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA NAMYSŁOWA W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

26 marca w Namysłowie odbył się II Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza Namysłowa w Zapasach w Stylu Wolnym i Zapasach Kobiet. W turnieju wzięło udział 19 klubów z całej Polski oraz jeden klub z Ukrainy.

Reprezentanci LKS Mazowsze Teresin startowali z powodzeniem, przywożąc z tej imprezy 10 medali. 1. miejsca w swoich kategoriach wagowych zdobyli: Hanna Nowakowska, Jan Piwowarski i Aleksander Bielski. Na drugim stopniu podium stanęli: Milena Chojnacka oraz Adam Karaś. Brązowe medale wywalczyli natomiast Oskar Izak, Piotr Karaś, Filip Nowakowski, Szymon Solski i Wiktor Skoneczny. Klubowo Mazowsze Teresin zajęło 3. miejsce. W turnieju tym udział wzięli także zawodnicy z Ukrainy reprezentujący Championa Zbaraż. Jest to klub, z którym utrzymujemy kontakty sportowe już od kilkunastu lat, a w tej ciężkiej dla Ukrainy chwili, gościmy zawodników ze Zbaraża w LKS Mazowsze Teresin.

źródło: LKS Mazowsze Teresin (zapasy) fb