ORSZAK ŚW. MIKOŁAJA PRZESZEDŁ ULICAMI OSIEDLA GRANICE

Św. Mikołaja nikomu nie trzeba przedstawiać. Znany jest na całym świecie.  Kochają go przede wszystkim dzieci, choć i dorośli chętnie liczą na jego spotkanie. W niedzielę, 19 grudnia, odwiedził Osiedle Granice. Głównym pasażerem pięknego końskiego zaprzęgu był oczywiście św. Mikołaj. Fantastyczna inicjatywa mieszkańców sprawiła wiele radości, szczególnie dzieciom, które otrzymały słodkie upominki.

Sołtys Paweł Wróblewski wspólnie z Radą Sołecką i strażakami z OSP Teresin dzielnie wsparli korowód św. Mikołaja i wędrowali od domu do domu z workiem pełnym słodkich prezentów.

Przy dźwiękach kolęd i w towarzystwie pastuszka, misia oraz strażaków św. Mikołaj w pięknym orszaku odwiedził wszystkich Mieszkańców, wręczał upominki oraz częstował cukierkami. Można także było zrobić sobie zdjęcie z niecodziennym gościem i jego świtą. W orszaku św. Mikołaja wzięli udział głównie rodzice z dziećmi. – Było bardzo sympatycznie i rodzinnie. Szkoda tylko, że zabrakło śniegu, ale to zrekompensowała fantastyczna atmosfera – mówili uczestnicy orszaku.

Zamierzony cel udało się osiągnąć. Ludzie, którzy są w pandemii, nieco zasmuceni, chociaż przez chwilę mogli się uśmiechnąć, poczuli bożonarodzeniowy nastrój, odsunęli firanki i zobaczyli, że ich wieś nie jest zapomniana, że Mikołaj o nich pamiętał.

Redakcja, fot. Rafał Gołębiowski

Wielkość czcionki
Kontrast