MAMY MISTRZYNIĘ POLSKI W ZAPASACH!

Mistrzyni Polski Młodziczek w zapasach kobiet Karolina Zień z trenerem Ryszardem Śliwińskim

Zapaśniczka LKS Mazowsze Teresin Karolina Zień została Mistrzynią Polski Młodziczek w zapasach kobiet.

Wspaniała wiadomość dotarła do nas z Kielc, gdzie w dniach 19-21 listopada 2021 r. odbywały się Mistrzostwa Polski młodziczek w zapasach. Przez świętokrzyskie maty przewinęło się 148 zawodniczek z 54 krajowych klubów. Stoczono 249 pojedynków, z których aż 162 zakończyło się położeniem przeciwniczki na łopatki. Turniej stał na wysokim poziomie tak sportowym, jak i organizacyjnym. Bezkonkurencyjna w wadze do 46 kg okazała się reprezentantka LKS Mazowsze Teresin Karolina Zień, która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski w tej kategorii wiekowej.

Karolina na co dzień trenuje w LKS Mazowsze i jest uczennicą klasy ósmej teresińskiej podstawówki. Do tej pory na jej koncie znalazło się już kilka znaczących sukcesów sportowych. Niewątpliwie jednak ostatnie zawody okazały się dla niej jednymi z najważniejszych w życiu. W walce finałowej Karolina pokonała zawodniczkę WZS Grunwald Poznań Annę Starszak. Upór, ciężka praca Karoliny i trenera Ryszarda Śliwińskiego dały efekt w postaci Mistrzostwa Polski – to wspaniałe osiągnięcie sportowe. Na 5. miejscu zakończyły mistrzostwa Maja Guzik (kat. wag. 62 kg) oraz Maja Nowakowska (kat. wag. 66 kg). Na miejscu 23. sklasyfikowana została Maja Zielska (kat. wag. 50 kg). W klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin zakończył zawody na miejscu 6-7. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.