TERESIŃSKA NOC BIBLIOTEK

Nocą każda biblioteka w czarodziejski sposób ożywa. Między regałami można czasem spotkać jakiegoś bohatera literackiego, który właśnie wyszedł z książki. Bywa, że zmienia się wystrój pomieszczeń. Każdej nocy jest inaczej, zależy to od tego, która książka się przebudzi. Bibliotekarze doskonale o tym wiedzą, w końcu są kustoszami tego miejsca.

9 października, późnym wieczorem, podobnie jak wiele innych bibliotek w całej Polsce, które przyłączyły się do akcji Noc Bibliotek, Gminna Biblioteka Publiczna w Teresinie zaprosiła swoich czytelników, żeby sami mogli się przekonać, jakie to niezwykłe miejsce. Z misji tej wywiązała się wzorowo, przygotowując całe spektrum atrakcji.

– Gościliśmy panią Annę Gogół, która zaraziła nas pasją do ziołolecznictwa i czerpania z natury tego, co najlepsze dla naszego organizmu, aby być zdrowym. Z kolei nasz kolejny gość, pan Michał Odolczyk zabrał nas w podróż po Rosji koleją transsyberyjską. Dziękuję Wam kochani za spotkanie. Było super! – informuje na facebookowym profilu biblioteki jej dyrektorka Aleksandra Starus.

Hasło przewodnie, które przyświecało akcji brzmiało: „Czytanie WZMACNIA!”. I rzeczywiście zadbano, by odwiedzjący tej nocy bibliotekę mogli wzmocnić swoją pamięć, koncentrację, dobre samopoczucie, zdrowie, ale też dobre relacje z innymi.

Wszystkim Czytelnikom, którzy odwiedzili tej nocy teresińską bibliotekę organizatorzy dziękują za wspólną zabawę i już dziś zapraszają na Noc Bibliotek w przyszłym roku.

Redakcja, fot. GBP w Teresinie Fb

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast