PRZESTRZEŃ PUBLICZNA SOŁECTWA GRANICE OSIEDLE

 NASZA WSPÓLNA SPRAWA

Nie zawsze świeci słońce i nie zawsze jest niedziela. Nie zawsze nasza okolica wygląda tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Ten krótki tekst nie jest miejscem opowiadania całej historii, ale możemy wymienić tylko kilka faktów, związanych z naszym osiedlem, a szczególnie terenem przy boisku i placu zabaw.

W okresie wiosna-lato bardzo często musimy zbierać wszędzie porozrzucane śmieci, pomimo tego, że na terenie znajdują się kosze. Butelki, folie, puszki, pety i wiele, wiele innych – ktoś musi to regularnie sprzątać. Poza tym naszym problemem są nocne „imprezy” na parkingu przy boisku. Głośna muzyka, warkot silników motocykli, a często nawet prowokacyjne zachowania wobec okolicznych mieszkańców. Te i inne zjawiska po godzinie 22.00 są dla mieszkańców wielkim problemem i utrudniają codzienne funkcjonowanie.  Wspólnie z Radą Sołecką i mieszkańcami spotkaliśmy się w tej sprawie 24 lipca. Na spotkaniu obecna była również dzielnicowa, sierż. szt. Anna Opęchowska-Ciak, która wyraziła swoje zainteresowanie i poparcie dla rozwiązania problemu. Nie będziemy nikogo oskarżać publicznie, ale po raz kolejny apelujemy, szczególnie do naszej kochanej młodzieży o odpowiednie zachowanie w przestrzeni publicznej.

Jednym z działań było zaprojektowanie i zawieszenie plansz informacyjno-edukacyjnych, które, mamy nadzieję, choć odrobinę pomogą nam wszystkim poprawić sytuację. Szanujmy się wszyscy nawzajem. Warto!

W tym miejscu chcę również podziękować panu Krzysztofowi Łopacińskiemu z Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej, który regularnie kosi trawę i dba o ładny wygląd boiska i placu zbaw.

Sołtys Paweł Wróblewski

 

Wielkość czcionki
Kontrast