MEDALE TERESIŃSKICH ZAPAŚNIKÓW I ZAPAŚNICZEK W MISTRZOSTWACH POLSKI

W pierwszy weekend września odbywały się w Rzeszowie Mistrzostwa Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym.

Zgodnie z oczekiwaniami złoty medal zdobył olimpijczyk z Tokio Kamil Rybicki w kat. wagowej do 74 kg. Na drugim stopniu podium rywalizację zakończył Patryk Ciurzyński (79 kg), aktualny Mistrz Polski Juniorów. Brązowy medal zdobył Wojciech Wysocki (70 kg).

Piąte miejsca zdobyli: Adrian Wagner (57 kg), Fabian Niedźwiedzki (61 kg), Jakub Sieczka (86 kg), Robert Michta (92 kg), Shako Pipaishwili (86 kg). W punktacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin sklasyfikowany został na drugim miejscu za ZKS Stal Rzeszów i przed LKS Ceramik Krotoszyn. Pozostaje lekki niedosyt z uwagi na fakt, iż punktację klubową Teresin wygrywał w 2018, 2019 i 2020 roku.

W tym samym czasie w Stargardzie rywalizowali młodzicy w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych. Mistrzami Polski zostali: Dawid Bielski (52 kg), Aleksander Bielski (62 kg), Patryk Kutyłowski (68 kg). Srebrne medale wywalczyli: Adam Łukasik (44 kg), Karol Selerski (52 kg), Krzysztof Chudecki (100 kg), Hanna Nowakowska (30 kg). Na najniższym stopniu podium znaleźli się: Mateusz Zawadzki (57 kg), Adrian Kowalski (68 kg), Karolina Zień (50 kg), Maja Guzik (62 kg). W klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze Teresin zajęło I miejsce na 39 startujące kluby.

Źródło: LKS Mazowsze Teresin (zapasy)