KOLEJNE MEDALOWE ZDOBYCZE TERESIŃSKICH ZAPAŚNIKÓW

W dniach 1-3 października w Chęcinach odbył się III Puchar Polski kadetów w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet – IV Memoriał im. Ksawerego Waliszewskiego.

W zawodach tych udanie wystartował reprezentant LKS Mazowsze Teresin Bartłomiej Nowakowski (71 kg), przywożąc z tej wyśmienicie obsadzonej imprezy złoty medal. Na siódmym miejscu sklasyfikowany został Dawid Bielski (51 kg). Nieco gorzej wypadli Brian Kowalski (71 kg) m. 10, Adrian Kowalski (71 kg) m. 11 oraz Patryk Kutyłowski m. 14.

***

Podczas VI Gali Zapaśniczej i Memoriału im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Pelplinie udanie zaprezentowali się zawodnicy LKS Mazowsze Teresin.

Czternaścioro zawodników teresińskiego klubu reprezentowało gminę w międzynarodowym turnieju w Peplinie, który odbył się 15 i 16 października. Brały w nim udział, poza polskimi, reprezentacje z Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Litwy, łącznie ok. 300 zapaśników i zapaśniczek.  Po mocnych walkach nasi zawodnicy zdobyli tam 7 medali. Najlepszy występ i walki odnotowali Karolina Zień (50 kg) i Dawid Bielski (52 kg), którzy zdobyli złote medale oraz Aleksander Bielski (68 kg), który wrócił do domu z medalem srebrnym. Nie mniej znaczące walki stoczyli pozostali, brązowi medaliści Maja Guzik (62 kg), Maja Nowakowska (66 kg), Seweryn Grądzik (57 kg) i Patryk Kutyłowski (75 kg). Woli walki nie brakowało pozostałym zawodnikom. W klasyfikacji klubowej chłopcy zostali sklasyfikowani na miejscu trzecim, dziewczęta natomiast na miejscu piątym.