PTAKI ŁĄK I PÓL

CIEKAWE SPOTKANIE W GĄGOLINIE

16 września 2021 roku odbyła się akcja wypuszczania bażantów. Pomysłodawcą spotkania była p. Beata Pałuba. Takie działania prowadzone są co roku wiosną i jesienią. Jednakże ze względu na pandemię Covid-19 były do tej pory mocno ograniczone i odbywały się bez udziału uczniów.

Tego dnia uczniowie z klas czwartych Społecznej Szkoły Podstawowej nr 26 STO w Warszawie wraz z opiekunami wzięli udział w jesiennej akcji, podczas której mogli zobaczyć na żywo bażanty oraz kuropatwy. Ptaki zostały przywiezione przez przedstawicieli Koła Łowieckiego „Grunwald” z ośrodka hodowli z Gradowa.

Uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się ubarwieniu dorosłych bażantów oraz zobaczyć, jak wyglądają kuropatwy. Ponadto dowiedzieli się, skąd i w jakim celu pojawiły się te ptaki w Polsce oraz dlaczego wypuszczane są dwa razy w roku. Wypuszczone na wolność ptaki będą bytowały na polach w pobliżu gospodarstwa agroturystycznego „Łasiczka”, którego gospodyni p. Dorota Łasica wyraziła zgodę na takie przedsięwzięcie. Dodatkowo reprezentanci koła p. Tomasz Brzeski i p. Marek Misiak przekazali informacje dotyczące przebywania i żerowania kuraków. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące interesujących ich zagadnień.

Na zakończenie tego dnia zaplanowano ognisko z kiełbaskami. Jednakże pogoda popsuła plany – padał deszcz i ogniska nie było. Na pamiątkę tego spotkania odbyła się uroczysta kolacja z kiełbaską w roli głównej, którą przygotowano na kuchennym ruszcie. Uczniowie byli zachwyceni i podekscytowani możliwością tak bliskiego poznania ptaków.

źródło: Koło Łowieckie „Grunwald”

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast