OSTRZEGAMY PRZED FAŁSZYWYMI SMS-ami OD NADAWCY KWARANTANNA

Oszuści wykorzystują restrykcje związane z COVID-19. Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami. Jest to próba wyłudzenia danych osobowych. Prosimy nie otwierać linku wskazanego w wiadomości, a wiadomość usunąć z telefonu. Inspekcja sanitarna nigdy nie wysyłała ani nie wysyła wiadomości z przekierowaniem do stron.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie wydał specjalny komunikat w sprawie fałszywych sms-ów, które informują o kwarantannie i zawierają niebezpieczny link.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sochaczewie ostrzega mieszkańców powiatu sochaczewskiego przed fałszywymi sms-ami od nadawcy KWARANTANNA, informującymi o nałożeniu kwarantanny. Sms-y zawierają link, który może być próbą wyłudzenia danych osobowych lub innego niebezpiecznego działania dotyczącego państwa danych zawartych w telefonie. Prosimy o ostrożność i nieklikanie w przesłany link oraz usunięcie wiadomości z telefonu. Przypominamy, że kwarantanna nakładana jest automatycznie w przypadku przekraczania przez państwa granicy lub na podstawie przeprowadzonego przez pracowników inspekcji sanitarnej wywiadu epidemiologicznego. Po skierowaniu przez inspekcję sanitarną na kwarantannę osoba dostaje prawidłowy sms o następującej treści „Jesteś na kwarantannie. Masz ustawowy obowiązek używania aplikacji Kwarantanna domowa. Jest dostępna w Appstore i Google Play”. 

Redakcja

 

Wielkość czcionki
Kontrast