KIEROWCO! NIE POLUJEMY NA ZEBRACH!

Dzieci ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego w Teresinie wzięły udział w akcji “Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. Najmłodsi mieszkańcy gminy apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę i szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych.

„Niechronieni” czyli piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego (niechronionego uczestnika ruchu drogowego) z pojazdem często kończy się poważnymi obrażeniami. Pieszego nie chroni kask, kombinezon ani karoseria.

Do groźnych zdarzeń dochodzi również na przejściach dla pieszych, a więc tam, gdzie z założenia pieszy powinien być całkowicie bezpieczny. Aby przejście dla pieszych było takim miejscem, konieczna jest współpraca na linii kierowca – pieszy, jak również respektowanie obowiązujących przepisów.

O tym, jak ważne jest bezpieczeństwo pieszego przypominały dzisiaj dzieci ze Społecznego Przedszkola Integracyjnego w Teresinie. W ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach” najmłodsi mieszkańcy gminy Teresin w towarzystwie policjanta ruchu drogowego i dzielnicowej, apelowali do kierowców o bezpieczną jazdę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i szczególną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych, zwłaszcza tych, które usytuowane w rejonie placówek szkolnych.

asp. Agnieszka Dzik, źródło: KPP w Sochaczewie

Wielkość czcionki
Kontrast