GMINNE BIBLIOTEKI PIĘKNIEJĄ

W czasie tegorocznych wakacji w Filii Bibliotecznej w Szymanowie miał miejsce wielki wyczyn… Dokonał się bowiem upragniony remont, w wyniku którego powiększyła się powierzchnia biblioteki.

Dzięki ludziom dobrej woli i dobrej współpracy wszystkie książki znalazły wreszcie swoje właściwe, dostępne miejsce na półce! Dziękujemy panu wójtowi Markowi Olechowskiemu za fundusze na remont, dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Szymanowie Panu Jarosławowi Żejmie za odstąpienie klasy oraz Panu Tomaszowi Adamiakowi za jego ciężką fizyczną pracę, aby biblioteka wyglądała pięknie.

Nasi drodzy Czytelnicy i Przyjaciele biblioteki mogą (bez poczucia ścisku) wejść, spokojnie i swobodnie obejrzeć księgozbiór i odkrywać w królestwie książek to, co jeszcze nie tak dawno było mało widoczne. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia naszych wysiłków, do naszego „starego”, a zarazem nowego lokum! Jest miejsce, gdzie można usiąść, przejrzeć czy to książkę, czy też dość bogatą ofertę czasopism. Cieszymy się bardzo, że uzyskana przestrzeń stwarza nowe, lepsze warunki do pracy i współpracy ze społecznością lokalną.

Anna Jankowska, filia GBP w Szymanowie

A co słychać w filii Biblioteki Dworzec TO.KULTURA?

– Właśnie montujemy kolejne regały, aby zmieścić kolejne ciekawe książki. Zapraszamy do zmodernizowanej Biblioteki – informuje i zachęca poprzez Facebooka dyrektor Aleksandra Starus.

To dzięki staraniom, zapobiegliwości, pomysłowości i determinacji pań bibliotekarek wypożyczalnia na Dworcu TO.Kultura wypiękniała. Stworzono niezbędną infrastrukturę dla poszerzającego się systematycznie księgozbioru, zapewniającą użytkownikom dogodne warunki korzystania z usług oraz właściwe funkcjonowanie biblioteki.

Byliście już odwiedzić swoje biblioteki? Jeśli nie, czas najwyższy nadrobić tę zaległość i wypożyczyć ciekawą książkę. Będzie w sam raz na jesienne, długie wieczory.

Redakcja, fot. GBP Teresin

 

 

 

 

Wielkość czcionki
Kontrast