MEDALOWA PASSA TRWA

Na torach LKS Łucznika Żywiec w dniach 30.07-1.08.2021 r. rozegrano LXX Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie.  Zawodnicy LKS Mazowsze Teresin wrócili z nich z workiem medali. Nasi zawodnicy pokazali wyśmienitą formę oraz ducha walki.

W kategorii juniorów nie zabrakło niespodzianek. W pojedynku finałowym spotkali się Maksymilian Osuch (AZS OŚ Surma Poznań) z Miłoszem Olczakiem (LKS Mazowsze Teresin). Pojedynek zakończył się wynikiem 6:4 dla łucznika z Poznania. W kategorii zespołowej juniorek złoty medal wywalczyły zawodniczki z Mazowsza Teresin w składzie: Maria Małolepsza, Iza Woźniak, Aleksandra Rutkowska, które w finale pokonały zawodniczki gospodarzy 5:4.

Mikst Maria Małolepsza i Krystian Kryszkiewicz wywalczył brązowy medal. Na odległość 30 metrów Maria Małolepsza zdobyła srebrny medal, przegrywając tylko liczbą strzelonych dziesiątek. Magda Zygmunciak, debiutując w konkurencji łuków bloczkowych, zdobyła dwa brązowe medale. Wśród juniorek na 70 m – Iza Woźniak była siódma, a na 50 m Maria Małolepsza zajęła szóste miejsce. Krystian Kryszkiewicz na odległość 50 metrów zajął siódme miejsce. Klubowo LKS Mazowsze Teresin zajął 3 miejsce, a w klasyfikacji wojewódzkiej, uplasował się na drugim miejscu.

Wszystkim zawodnikom oraz ich trenerom składamy serdeczne gratulacje.