RODZINA BAŻANTÓW ZAMIESZKAŁA WŚRÓD TERESIŃSKICH PÓL

18 czerwca 2021 roku odbyła się akcja wypuszczania bażantów na terenie gminy Teresin. Takie działania prowadzone są co roku wiosną i jesienią. Jednakże ze względu na pandemię Covid -19 były do tej pory mocno ograniczone i odbywały się bez udziału uczniów.

W tym dniu uczniowie z klasy 1b Szkoły Podstawowej im. św. M. Kolbego w Teresinie pod opieką p. Barbary Marczuk – Piotrowskiej i p. Beaty Pałuby wzięli udział w tegorocznej akcji, w czasie której mogli zobaczyć na żywo rodzinę bażantów. Para ptaków wraz z młodymi została przywieziona przez przedstawicieli Koła Łowieckiego „Grunwald” z ośrodka hodowli – z Gradowa.

Uczniowie mogli dokładnie przyjrzeć się ubarwieniu dorosłych bażantów oraz zobaczyć, jak wyglądają ich młode. Ponadto dowiedzieli się skąd i w jakim celu pojawiły się te ptaki w Polsce oraz dlaczego wypuszczane są dwa razy w roku. Rodzina bażantów będzie bytowała w okolicach ul. Guzowskiej i ul. Torowej. Dodatkowo reprezentanci koła p. Tomasz Brzeski i p. Marek Misiak przekazali informacje dotyczące przebywania i żerowania kuraków. Uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące interesujących ich zagadnień.

Na pamiątkę tego spotkania każde dziecko otrzymało drobny upominek. Upominki ufundowała firma Sime Sochaczew. Pierwszaki były zachwycone i podekscytowane możliwością tak bliskiego poznania tych ptaków.

Bardzo serdecznie dziękujemy p. T. Brzeskiemu oraz p. M. Misiakowi – reprezentantom koła Łowieckiego „Grunwald” za tą ciekawą lekcję w terenie. Mamy nadzieję, że jeżeli sytuacja pozwoli weźmiemy udział w kolejnej, jesiennej akcji.

Beata Pałuba, Barbara Marczuk-Piotrowska

 

Wielkość czcionki
Kontrast