MEDALOWA PASSA TRWA

18-19 czerwca w Miliczu odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS w Zapasach Młodzików (styl wolny). Startowało 111 zawodników z 24 klubów, reprezentujących 10 województw. Klasyfikację klubową wygrał LKS Orzeł Namysłów, drugie miejsce zajął LKS Mazowsze Teresin, a trzecie MKS Rokita Brzeg Dolny. Klasyfikację wojewódzką wygrało dolnośląskie przed opolskim i wielkopolskim.

W turnieju stoczono 170 walk, z których 48% zakończyło się położeniem na łopatki. Turniej był nieźle obsadzony, niektórzy zawodnicy reprezentowali wysoki poziom sportowy — widać, że rośnie nam ciekawe pokolenie zapaśnicze. Rangę mistrzostw docenił prezes Polskiego Związku Zapaśniczego Andrzej Supron, który z zainteresowaniem oglądał walki młodych zawodników i wręczał im medale. W imprezie wyśmienicie zaprezentowali się zawodnicy LKS Mazowsze Teresin, którzy zdobyli cztery medale – 2 złote, srebrny i brązowy. W kat. 52 kg rywalizację wygrał Dawid Bielski. Mistrzem Zrzeszenia w kat. 68 kg został Patryk Kutyłowski. Wicemistrzostwo w kat. 100 kg wywalczył Krzysztof Chudecki, natomiast brąz w kat. 57 kg przypadł w udziale Kacprowi Chojnackiemu.

Wyniki pozostałych zawodników: 5. miejsce Adam Łukasik (44 kg), Aleksander Bielski (62 kg), 8. miejsce Dawid Kur (44 kg), 9. miejsce Krzysztof Goliński (62 kg), 12. miejsce Mateusz Zawadzki (57 kg), 13. miejsce Seweryn Grądzik (57 kg).