TUNEL W TERESINIE-NIEPOKALANOWIE

WAŻNE SPOTKANIE W MINISTERSTWIE AKTYWÓW PAŃSTWOWYCH

W czwartek 20 maja 2021 r., w Ministerstwie Aktywów Państwowych, odbyło się spotkanie poświęcone budowie tunelu pod torami w Teresinie-Niepokalanowie. Inicjatorem konferencji był Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki.  

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie reprezentowane było przez wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Jana Łopatę, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzatę Dębowską oraz radną Rady Powiatu Anetę Sowińską. Gminę Teresin reprezentował wójt Marek Olechowski.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele spółek państwowych PKP PLK oraz PKP S.A. Było to kolejne spotkanie w sprawie tak wyczekiwanej inwestycji.

– Jak bardzo potrzebny jest tunel pod torami w Teresinie wie każdy z mieszkańców gminy, a także, kto choć raz odwiedził klasztor w Niepokalanowie.  Dlatego już kilka lat temu zaangażowałem się w odblokowanie tej inwestycji. Udało się, teraz pilnujemy, żeby prace – na razie przygotowawcze, potem budowlane – posuwały się naprzód. Dziś zorganizowałem kolejne spotkanie w tej sprawie – mówi minister Maciej Małecki.

– Miałem przyjemność gościć przedstawicieli spółek PKP S.A., PKP Polskie Linie Kolejowe, samorządu powiatu sochaczewskiego i gminy Teresin.  Nasze spotkanie to kolejny ważny krok na drodze do realizacji tej strategicznej dla regionu inwestycji. Cieszę się, że mogę wspierać ten projekt. Współpraca układa się naprawdę dobrze a budowa coraz bliżej. Jeszcze raz dziękuję uczestnikom spotkania: przedstawicielom zarządów PKP PLK i PKP S.A. oraz samorządowcom z Teresina i powiatu: wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Janowi Łopacie, radnej Rady Powiatu Anecie Sowińskiej, wójtowi Gminy Teresin Markowi Olechowskiemu oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Małgorzacie Dębowskiej.  Zorganizowałem spotkanie w tak szerokim gronie, bo bardzo zależy mi, żeby tunel w Teresinie-Niepokalanowie powstał jak najszybciej – dodaje minister Małecki.

– Bardzo dziękuję za spotkanie zorganizowane z inicjatywy Pana Ministra Macieja Małeckiego. Kolejna deklaracja pomocy płynąca z ust wiceministra Ministerstwa Aktywów Państwowych, mającego nadzór nad kolejowymi spółkami Skarbu Państwa, bardzo przybliża nas do etapu wykonawczego tunelu na przejeździe kolejowym w Teresinie – powiedział po spotkaniu wójt Marek Olechowski.

Strony ustaliły, że spotkania będą kontynuowane.

Redakcja, Foto: Maciej Małecki FB

 

Wielkość czcionki
Kontrast