SUKCES ORGANIZACYJNY I SPORTOWY. MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW W ZAPASACH W STYLU WOLNYM TERESIN’2021

Stu pięćdziesięciu siedmiu zawodników z pięćdziesięciu siedmiu klubów z Polski wzięło udział w Mistrzostwach Polski Juniorów zapasach w stylu wolnym. Weekend (28-29.05.) w hali sportowo-widowiskowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie upłynął pod znakiem zapaśniczej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.

Oprócz reprezentantów LKS Mazowsze na trzech matach Teresina walczyli młodzi zapaśnicy z pięćdziesięciu siedmiu klubów z całej Polski. Reprezentacja teresińskiego klubu okazała się bezdyskusyjnym zwycięzcą w klasyfikacji zespołowej, walnie przyczyniając się także do zwycięstwa Mazowsza w klasyfikacji województw. Kadra gospodarzy uplasowała się na najwyższym stopniu podium. Taki sukces był możliwy dzięki świetnej postawie poszczególnych zawodników. Trzech z nich zdobyło najcenniejsze krążki – Wojciech Wysocki (kat. wag. 70 kg), Patryk Ciurzyński (kat. wag. 74 kg) i Hubert Wiśniewski (kat. wag. 97 kg). Gratulacje należą się także Fabianowi Niedźwiedzkiemu (kat. wag. 57 kg), który zakończył swój udział w Mistrzostwach Polski z brązowym medalem na piersiach. Blisko podium był Jakub Sieczka (kat. wag. 79 kg), sklasyfikowany ostatecznie na piątej pozycji. Na ósmym miejscu zakończył mistrzostwa Szymon Bońda (kat. wag. 65 kg). Filip Wiśniewski (kat. wag. 97 kg.) został sklasyfikowany na dziesiątym miejscu.

Organizatorami imprezy byli Polski Związek Zapaśniczy, Mazowiecki Okręgowy Związek Zapaśniczy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Teresinie oraz LKS Mazowsze Teresin. Partnerem wydarzenia było Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych. Rozegrane w Teresinie Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym zakończyły się sukcesem organizacyjnym, ale co najważniejsze sportowym.

– Były to udane zawody pod względem sportowym oraz organizacyjnym, co podkreślali sami uczestnicy – mówi inicjator przedsięwzięcia Ryszard Niedźwiedzki, prezes LKS Mazowsze Teresin, a jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Zapaśniczego. – Przez dwa dni w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Teresinie, królował sport w dobrym tego słowa znaczeniu. Pokazaliśmy, jako klub, że stać nas wraz partnerami na staranne przygotowanie zawodów sportowych. Sukces ten był możliwy dzięki znakomitej organizacji całego wydarzenia. Nie byłby on możliwy, gdyby nieocenione wsparcie naszych partnerów, sponsorów, działaczy, samorządu gminnego oraz przyjaciół, dla których klub LKS Mazowsze Teresin, to coś więcej niż klub.  Bardzo serdecznie dziękuję sponsorowi sekcji zapaśniczej firmie Greiner Packaging. To były pierwsze tak duże zawody zapaśnicze w tej kategorii wiekowej od początku pandemii i już samo ich przeprowadzenie do końca można nazwać sukcesem. Wszyscy nas chwalą za organizację, za to, że w ogóle ktoś w pandemii zdecydował się na to. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo to były historyczne mistrzostwa Polski dla naszego klubu – dodaje Ryszard Niedźwiedzki.

Z pełnymi wynikami można zapoznać się na sportzona.pl.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast