BIBLIOTEKI PONOWNIE OTWARTE

Fotografia ilustracyjna

Fotografia ilustracyjna

Po kilkutygodniowej przerwie otwarto teresińskie biblioteki. Mieszkańcy ponownie mogą korzystać z księgozbiorów i wypożyczać ulubione pozycje.

W wyniku nałożonych ograniczeń epidemicznych, przez ostatnie tygodnie biblioteki w gminie Teresin były zamknięte. Z wypowiedzi bibliotekarzy wynika, że w tym czasie czytelnicy tęsknili za możliwością wypożyczania książek. Teraz na szczęście sytuacja częściowo wraca do normy.

Biblioteka przy Al. XX-lecia 32 czynna jest w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od godziny 8:00 do 16:00, a w środy od 10:00 do 18:00. Filia w Szymanowie czynna jest w tych samych godzinach i dniach, natomiast filia Dworzec To.Kultura przyjmuje czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 13:00.

Udostępniane są książki i audiobooki, niestety bez możliwości wejścia do budynków bibliotek, tylko w drzwiach, z uwagi na ograniczenia sanitarne. Wolny dostęp do półek jest zamknięty. Obsługę przyspieszy telefoniczne zamówienie wybranej pozycji, gdyż pracownicy przygotują książki na dogodny termin. Publikacje można zamawiać telefonicznie w bibliotece w Teresinie i w Szymanowie, dzwoniąc w godzinach pracy placówki pod nr 46 861 33 60, 512 633 920, 46 861 35 80 (Szymanów) lub pisząc wiadomość na adres: gbp@teresin.pl.

Redakcja

[apss_share]
Wielkość czcionki
Kontrast