NIECODZIENNY JUBILEUSZ

PANI ADELA DZIKOWSKA Z SEROK SKOŃCZYŁA 100 LAT!

6 marca swój piękny jubileusz setnych urodzin świętowała mieszkanka Gminy Teresin Pani Adela Dzikowska. Z tej okazji 8 marca, w Dzień Kobiet, Jubilatkę odwiedził Wójt Gminy Teresin Marek Olechowski oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Adamczyk. 

– To wyjątkowe święto, jest chwilą radości dla Pani i Pani bliskich. To piękne wydarzenie i dlatego też w tym szczególnym dniu pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje i życzyć świętowania kolejnych takich rocznic. Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Pani życie składa się na wspaniałą księgę wspomnień. Życzyłbym sobie i nam wszystkim, aby księga ta stała się drogowskazem dla przyszłych pokoleń. Proszę więc pamiętać, że ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrych rad osób, takich jak Pani – mówił podczas spotkania gospodarz gminy Marek Olechowski, który w asyście kierownik USC wręczył Jubilatce list gratulacyjny, urodzinowy tort, kosz słodkości oraz bukiet róż.

Pani Adela z pewnością może być dumna, myśląc o swoim życiu, które stanowi skarbnicę doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. Mimo podeszłego wieku, jest człowiekiem szczerym, pogodnym i otwartym na ludzi. Urodziła się 6 marca 1921 roku w Regowie. W 1940 roku wyszła za mąż za Stefana Dzikowskiego. Większość swojego życia spędziła w Serokach, gdzie mieszkała i wraz z mężem prowadziła niewielkie gospodarstwo, łącząc pracę na roli z pracą zawodową, najpierw w domu opieki w Serokach, później w szpitalu w Pruszkowie. Po śmierci męża w 1976 roku sama zbudowała murowany dom. Dostojna Jubilatka urodziła pięcioro dzieci – trzech synów (niestety dwóch już nie żyje) i dwie córki. Doczekała się siedmiorga wnucząt, dziesięciorga prawnucząt oraz trojga praprawnucząt.

Dziękując za zaproszenie na tę wyjątkową uroczystość, składamy Pani Adeli serdeczne gratulacje i gorące życzenia zdrowia, pomyślności, miłości bliskich i wielu kolejnych lat szczęśliwego i pogodnego życia.

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast