NIE MÓWIĘ SZEPTEM, GDY MÓWIĘ, SKĄD JESTEM

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ŚW. MAKSYMILIANA KOLBEGO W TERESINIE WŚRÓD LAUREATÓW VIII EDYCJI FESTIWALU POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ

Do historii przeszła VIII edycja Festiwalu Poezji i Pieśni Patriotycznej „Nie mówię szeptem, gdy mówię, skąd jestem”, która ze względu na pandemię COVID-19 odbyła się w formie on-line. 28 marca na stronie internetowej Urzędu Miasta Sochaczew odbył się koncert, podczas którego poznaliśmy tegorocznych laureatów. Festiwal był częścią obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Ziemi Sochaczewskiej, a dedykowano go Krzysztofowi Kamilowi Baczyńskiemu w 100. rocznicę jego urodzin. Wzięła w nim udział rekordowa liczba blisko 300 uczestników z całej Polski.

Przegląd, jak co roku, zorganizowały Stowarzyszenie „Sochaczew Daj się Ponieść” oraz Wydział Sportu i Organizacji Pozarządowych Urzędu Miasta w Sochaczewie. Tegoroczny Festiwal swoim honorowym patronatem objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda. Recytatorów i wokalistów wysłuchało jury w składzie: Joanna Niewiadomska-Kocik, Justyna Piątkowska-Duraj, Maria Stasiak, Jolanta Śmielak-Sosnowska, Ludwik Skrzypek, Katarzyna Orlińska, Joanna Wojewoda oraz Anna Zatorska-Janiak. Młodzi artyści oceniani byli w czterech kategoriach: klasy I-III, IV-VI, VII-VIII oraz szkoły średnie i dorośli.

Miło nam poinformować, że uczniowie reprezentujący Szkołę Podstawową im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie odnieśli w tegorocznym Festiwalu znaczące sukcesy:

KATEGORIA II (klasy 4-6)

POEZJA PATRIOTYCZNA

II miejsce – Paulina Klemczak

wyróżnienie – Patryk Tomaszewski 

KATEGORIA II (klasy 4-6)

PIEŚŃ PATRIOTYCZNA

III miejsce – Julia Kołodziejak 

KATEGORIA III (klasy 7, 8 szkoły)

POEZJA PATRIOTYCZNA

I miejsce – /ex equo/ Łucja Żochowska

wyróżnienie – Jakub Banaszek 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom składamy serdeczne gratulacje!

Redakcja

Wielkość czcionki
Kontrast