NAJMŁODSI ZAPAŚNICY RYWALIZOWALI W WARSZAWSKIEJ OLIMPIADZIE MŁODZIEŻY

Sezon zapaśniczy już na dobre rozpoczęty. W weekend 20-21 marca stolica była gospodarzem Warszawskiej Olimpiady Młodzieży w Zapasach w Stylu Wolnym.  Reprezentanci LKS Mazowsze Teresin zdominowali rywalizację zarówno w kategorii młodzików, kadetek, jak w grupie wiekowej dzieci.

W sobotę 20 marca do rywalizacji stanęli młodzicy. Złote medale wywalczyli: Adam Łukasik 41 kg, Filip Nowakowski 44 kg, Dawid Bielski 48 kg, Mateusz Zawadzki 52 kg, Patryk Kutyłowski 75 kg oraz Krzysztof Chudecki 100 kg. Srebro wywalczyli: Kacper Chojnacki 57 kg i Adrian Kowalski 75 kg. Na najniższym stopniu podium stanęli: Aleksander Bielski 62 kg i Krzysztof Goliński 62 kg.

Niedzielne zawody były próbą sił dla młodziczek, kadetek oraz najmłodszej grupy wiekowej. I w tym przypadku prym wiedli zawodnicy LKS Mazowsze Teresin. Na najwyższym stopniu podium stawali oni 4 razy w kategorii młodziczek oraz w kategorii kadetek. Złote medale wywalczyły: Zuzanna Pasek 46 kg, Karolina Zień 50 kg i Maja Guzik 58 kg. Srebrny medal zawisł na szyi Oliwii Wilczek 39 kg. Złoto w kategorii kadetek przypadło w udziale Zuzannie Klacie 40 kg.  Tym samym teresiński klub w klasyfikacji drużynowej zajął drugie miejsce, ulegając jedynie gospodarzom z Białołęki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Redakcja, Foto: LKS Mazowsze Teresin