LENA SUCHOWOLAK MISTRZYNIĄ POLSKI NA 600 M PODCZAS HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI W TORUNIU

Impreza odbyła się w weekend 12-14 lutego 2021 r. w Toruniu, a teresiński UKS Filipides wyśmienicie zaprezentowała Lena Suchowolak, zdobywając tytuł mistrzyni Polski juniorek w biegu na 600m.

Zawodniczka z Teresina spisała się kapitalnie. Ustanowiła rekord życiowy czasem 1:33.06, poprawiając go o ponad sekundę. Wynikiem tym Lena Suchowolak wskoczyła na trzecie miejsce na świecie wśród juniorek młodszych na tym dystansie! Wicemistrzynią kraju została Emilia Skimina z KS AZS AWF Kraków (1:34.76), a brązowy medal zdobyła Martyna Krawczyńska zawodniczka KS Prefbet – Sonarol Łomża – 1:35.54.

– Musiałam się skupić na swoim biegu i na tym, co ustaliłam z trenerem. Bardzo się cieszę z życiówki i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. To był fajny bieg. Bardzo dobrze mi się biegło. Czuję, że mam siłę, mam moc. To był mój pierwszy start jako juniorki i udało się wypełnić wszystkie założenia taktyczne zaplanowane z trenerem Andryszczykiem, który jest niesamowitym człowiekiem i bardzo się dla nas poświęca. Jestem mu za to wdzięczna – powiedziała bezpośrednio po biegu szczęśliwa Lena Suchowolak.

Zawodniczce i jej sztabowi trenerskiemu składamy serdeczne gratulacje.

Redakcja, Foto: UKS Filipides Teresin

Wielkość czcionki
Kontrast