KAMIL RYBICKI ZŁOTYM MEDALISTĄ PUCHARU POLSKI W ZAPASACH W STYLU WOLNYM

Kamil Rybicki i Eduard Grigorev w towarzystwie Andrzeja Suprona - prezesa PZZ, Artura Albinowskiego - dyrektora sportowego PZZ oraz Ryszarda Niedźwiedzkiego – prezesa LKS Mazowsze Teresin

Kamil Rybicki i Eduard Grigorev w towarzystwie Andrzeja Suprona – prezesa PZZ, Artura Albinowskiego – dyrektora sportowego PZZ oraz Ryszarda Niedźwiedzkiego – prezesa LKS Mazowsze Teresin

Miasto Milicz gościło na swoim terenie najlepszych zapaśników nie tylko z Polski, ale także z zagranicy. Dni 5 i 6 lutego 2021 roku przejdą do historii jako prawdziwie święto zapasów, a to za sprawą przeprowadzonego tutaj Pucharu Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym. Udział wzięło wielu wybitnych zawodników z Polski i z 14 krajów europejskich. W zawodach tych nie zabrakło również reprezentantów LKS Mazowsze Teresin.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Piotr Lech, Burmistrz Gminy Milicz oraz Andrzej Supron – Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Wszyscy obecni w hali sportowej uczcili minutą ciszy zmarłego niedawno, pochodzącego z Ziemi Milickiej, wielkiego sportowca, kolarza – Ryszarda Szurkowskiego. Odbywające się walki przyniosły wiele emocji i sportowych wrażeń. Poziom sportowy zawodników był naprawdę bardzo wysoki, co podkreślali, działacze, trenerzy i sędziowie. Rozegrany w Miliczu turniej był jednym z ostatnich etapów przygotowań do marcowych kwalifikacji olimpijskich, które odbędą się w Budapeszcie. Kadrowicze z Polski nie zawiedli zdobywając kilka złotych medali.

Do udanych zaliczą ten występ na pewno zawodnicy LKS Mazowsze Teresin. Klasą dla siebie okazał się Kamil Rybicki (74 kg). Zawodnik przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich w Tokio wygrał wszystkie turniejowe walki i zdobył złoty medal. Brązowym medalem musiał zadowolić się Eduard Grigorev (65 kg). Trzej pozostali reprezentanci teresińskiego klubu sklasyfikowani zostali na dalszych pozycjach. W klasyfikacji drużynowej LKS Mazowsze uplasował się na 6. miejscu.

14 lutego w Poznaniu rozegrane zostały zawody Pucharu Polski Seniorek w zapasach kobiet. W zawodach rywalizowało 80 zawodniczek. Na matach stolicy Wielkopolski pojawiła tylko jedna zawodniczka Mazowsza. Startująca w kategorii 65 kg Marta Mechocka została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Źródło: LKS Mazowsze Teresin (zapasy)