IX MINI ORSZAK TRZECH KRÓLI W SZYMANOWIE

6 stycznia 2021 roku w kościele w Szymanowie odbył się IX mini Orszak Trzech Króli. Mini, ponieważ organizatorzy musieli dostosować formę do panującej w kraju sytuacji. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 11.30., której przewodniczył ksiądz proboszcz Robert Sierpniak. Podczas Mszy można było usłyszeć kolędy w wykonaniu chóru parafialnego pod przewodnictwem pana Szymona Kawki.

Po Mszy Świętej odbył się uroczysty koncert kolęd w wykonaniu uczniów z tutejszej Szkoły Podstawowej oraz chóru parafialnego. Po błogosławieństwie na środek wyszli Trzej Królowie ubrani w kolorowe szaty, z darami przyniesionymi dla Pana Jezusa. Przed ołtarzem powstała „żywa” stajenka, gdzie poprzebierane w piękne stroje dzieci ustawiły się obok Maryi z Dzieciątkiem i Józefem jako pastuszkowie i aniołowie. Podczas koncertu można było usłyszeć wykonane przez solistów kolędy takie jak: „Bóg się rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Gdy się Chrystus rodzi” oraz „Wśród nocnej ciszy”. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały wspólnie kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, do wykonania której dołączyli się obecni w kościele parafianie i goście. 

Zwieńczeniem koncertu był występ chóru parafialnego. Podczas ostatniej kolędy „Mędrcy świata Monarchowie” – Królowie, pasterze i aniołowie oddali pokłon narodzonemu w stajence Chrystusowi.

Mimo trudnej sytuacji organizatorom udało się kolejny raz przybliżyć wszystkim obecnym tajemnicę Narodzenia Chrystusa i kultywować staropolski obyczaj śpiewania kolęd. Zgromadzeni parafianie przy zachowaniu środków ostrożności z radością uczestniczyli w tym wydarzeniu, śpiewali kolędy i przede wszystkim czynnie włączyli się w przygotowanie uroczystości. Szczególne podziękowanie należą się Siostrze Adrianie, która była pomysłodawczynią takiego wydarzenia I zebrała chętne dzieci do śpiewania, jak również gospodarzowi – księdzu proboszczowi za sprawowanie Eucharystii i modlitwę. Dziękujemy panu Szymonowi Kawce, który przygotował dzieci i był odpowiedzialny za akompaniament oraz rodzicom za pełne zaangażowanie, przygotowanie strojów i poświęcony czas.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, już po raz dziesiąty, wyruszymy na ulice z wielkim Orszakiem, tak jak to było w poprzednich latach, oczywiście także z ulicznymi Jasełkami.

Uczestniczka Mini Orszaku

 

Wielkość czcionki
Kontrast