MAMY ZŁOTO! JAN LISIECKI MISTRZEM POLSKI MŁODZIKÓW.

Najmłodszy uczestnik Halowych Mistrzostw Polski Jan Lisiecki, zdobył tytuł Halowego MISTRZA POLSKI Młodzików łucznictwie. 12-letni Jan Lisiecki zawodnik LKS Mazowsze Teresin zdobył złoty medal w X Halowych Mistrzostwach Polski Młodzików w łucznictwie. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej. Na zawodach, które odbyły się 28 listopada w Nowej Rudzie wzięło udział 161 zawodniczek i zawodników z 30 klubów z całej Polski. Zawodnicy reprezentowali wysoki poziom, a o miejscach medalowych decydowała ilość strzelonych dziesiątek.

To kolejny, jakże znaczący triumf łuczników LKS Mazowsze Teresin. Tym razem w roli głównej wystąpił Jan Lisiecki. Okazał się najlepszy, mimo tego, że znacznie odbiega wiekiem od swoich rywali.

Pierwsze miejsce w krajowym czempionacie, to niepodważalne osiągnięcie młodego zawodnika, jak i jego kadry trenerskiej.

– Jasio zrewanżował się konkurentom za letnie Mistrzostwa Polski, gdzie wywalczył wtedy czwarte miejsce – informuje szkoleniowiec Ryszard Kowalski. W tych samych zawodach na dwudziestej czwartej pozycji uplasowała się Emilia Pakuła. Natomiast w rywalizacji miksta para Lisiecki – Pakuła otarła się o podium, ostatecznie plasując się na szóstym miejscu.

Redakcja, Foto: LKS Mazowsze Teresin