PRZEŁAJOWE SUKCESY ZAWODNIKÓW UKS FILIPIDES TERESIN PODCZAS MISTRZOSTW MAZOWSZA

Niesieni dobrymi startami na bieżni oraz dobrze przetrenowanej jesieni i obozie w Borowicach, zawodnicy UKS Filipides Teresin świetnie zaprezentowali się podczas Mistrzostw Mazowsza w biegach przełajowych. Z zawodów, które kolejny raz odbyły się na terenie warszawskiego AWF-u, wracamy zadowoleni i przekonani, że praca idzie w dobrym kierunku.

W pierwszym biegu na dystansie 1 kilometra wystartowali najmłodsi zawodnicy z kategorii U12 i U14. Wśród dziewcząt znakomicie zaprezentowały się Julia Giejbatow, Maja Łuczko, Basia Bargieł oraz Pola Giejbatow. Julka i Majka rywalizowały z o rok starszymi koleżankami, a mimo to zajęły miejsca na podium, odpowiednio drugie i trzecie. Basia również zajęła wysokie miejsce choć jest sprinterką. Dostarczycielką emocji była Pola, która w kategorii U12 dobiegła jako szósta, choć jej rywalki były trzy lata starsze!

W kategorii U14 chłopców wygrał lider list krajowych na 1000 m – Mikołaj Olejnik. „Miko” prowadził wyraźnie od startu do mety. Na dobrym piątym miejscu dobiegł Michał Lewandowski. W kategorii U12 na pudełko wskoczył Filip Olejnik.

Z kolei kategoria U16 dziewcząt to całkowita dominacja teresińskich lekkoatletek – królowe są tylko dwie!!!  Na kilometrze nie miała sobie równych Lena Suchowolak – liderka list światowych U16 na 600 m. Na dwa razy dłuższym dystansie wygrała Eliza Galińska – ale to przecież tegoroczna mistrzyni i rekordzistka Polski na 2000 m. Z dobrej strony pokazała się Maja Słowińska, dobiegając na piątej pozycji.

Panowie z U16 tym razem wylądowali na czwartych miejscach. Wiktor Sot w biegu na dwa, a Piotr Kleczewski na trzy kilometry. Nasi juniorzy młodsi (Karolina Szklarska i Damian Pietruszewski) również poza podium. Mieli oni trudne zadanie, ponieważ rywalami była czołówka krajowa (Zuzia Bronowska czy Kasia Napiórkowska to klasa sama w sobie). Wszyscy wracamy z tarczą!

Źródło: tekst i foto UKS Filipides Teresin