KOLEJNE SERCE NA NAKRĘTKI „ZABIŁO” W GMINIE TERESIN

Pojemnik w kształcie serca

Pojemnik w kształcie serca

10 listopada przed budynkiem strażnicy OSP w Budkach Piaseckich pojawiło się wielkie czerwone serce – pojemnik przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek. To kolejne tego typu przedsięwzięcie charytatywne w naszej gminie. Po sołectwie Elżbietów, tym razem do akcji włączyły się także Budki Piaseckie. Pomysł stworzenia pojemnika to inicjatywa rady sołeckiej i sołtys Pauliny Spilaszek oraz druhów z OSP Budki Piaseckie.

– Drodzy mieszkańcy. Serdecznie zapraszam do korzystania z SERCA na plastikowe nakrętki, na pomoc dla chorych dzieci – zachęca do udziału w zbiórce pani sołtys.

Do pojemnika można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt, kolor czy wielkość. Za kilogram przekazanych do recyklingu nakrętek można otrzymać kilkadziesiąt   groszy. Garść nakrętek ma niewielkie znaczenie finansowe, ale już kilkadziesiąt lub kilkaset kilogramów to znaczny zysk w punkcie skupu. Im większa ilość przekazanych nakrętek, tym większa realna pomoc. Dlatego, bardzo zachęcamy wszystkich mieszkańców Budek Piaseckich i okolicznych wsi do przyłączenia się do wspólnej akcji zbierania nakrętek. Im więcej nakrętek tym więcej osób potrzebujących będzie mogło skorzystać z naszej pomocy.

Zapełnijmy Serce pomocy w Budkach Piaseckich jak najszybciej. Razem możemy więcej!

Redakcja, Foto: Sołectwo Budki Piaseckie

 

Wielkość czcionki
Kontrast